kadınların aşağılamanın zirvesinde kol gezen kelimeler silsilesi. şaka yollu ya da yolsuz halen daha kullanılmakta olan bu gubidik deyim bile ne denli ataerkil bir toplumda yaşadığımızın kanıtı. ki uzun saçlı erkeklere hakaret etmek için de kullanılmaya başlaması da bedavadan.

bunun yanı sıra saçı kısa olan kadınlara bulaştılar artık, ahanda bu lafı yememek için kesiyorsunuz de mi o saçları diye diye insanı cinnete sürüklüyorlar. yahu arkadaşım afedersin ama deli mi sevdi seni diye başlayıp birçok şeyi izah edesi geliyor insanın ama gücü, takati olmayınca insanın, olmuyor.
genelde kafasının çalıştığını ve şaka yapabildiğini sanan erkeklerin "dur şuna şaka yollu bir laf çakayım" düşüncesi ile karşı cinse söylediği tümcedir ama bilmez ki hem kendini hemde hemcinslerini küçük düşürmektedir...insanın rıdvan dilmen olup "yapmayın çocuklar,yapmayın volkan" diyesi geliyor vallahi...
bu durumda en akıllılar keller oluyorlar ki onlar da kafalarında saç bitsin diye canlarını çıkartıyorlar. demek ki akıl hiçbirşeydir, saç herşey.(u: öyle diyelim öyle olsun)