sahne sanatlari – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
yakin doğu ünıversıtesı sahne sanatlari fakültesı

www.neu.edu.tr

kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinde ilk defa yakın doğu üniversitesi sahne sanatlari fakültesı kurmuştur. yazarlık ve oyunculuk olmak üzere iki ana sanat dalında eğitim vermektedir.

sahne sanatları bölüm başkanı prof bozkurt kuruç. oyunculuk bölümü genel başkanı ve sahne sanatları genel kordinatörü çetin özen.

diğer öğretim elemanları: prof.dr .cavanşir guliyev, prof.dr .habib derzinevesi, prof.dr . murat tuncay,yard.doç.dr zerrin akdenizli, yrd.doç.dr. sibel sönmez, cihan ünal, ecder akışık, arsen gürzap,can gürzap,ayşegül atik, murat göksu, ali tayla, hilmi özen, mutlu esendemir, ıbrahim altıok, mustafa ufuk çevik, figen yaman, eser keçeci,

turgut karamanoğlu, münevver aktolgalı, muharrem faiz.
temaşaa sanatçıları yetiştiren geliştiren çeliştiren ve hergele ni alan sonra beğenmeyip sınıfta bırakmaya uğraşan tiplerin hoca diye gelip bocalayıp döndükleri atölye çalışması

(bkz:tiyatro klübü değildir)
ben bu bölümde öğrenci olarak(en azından bütünlemeyi geçersem öğrenciliğe devam edeceğim), oyunculuk bölümü için şunu söyleyebilirim ki çoğu kişi tarafından çok kolay bir bölüm olarak kabul edilmesinin yanı sıra okulumuzun en yoğun ders programı olan bölümüdür. 2. sınıfta bir dönemde alınan ders sayısı 14, bir o kadar daha da 2 dönemde almaktayız. hocalarımızın kalitesi olarak da söyleyebileceğim tek şey türkiye'deki diğer büyük okullardaki hocalar kadar değerli, bilgili ve zorlular... :d(bkz:sahne sanatları fakültesi)