kktc kurucu cumhurbaşkanıraif rauf denktaş'ın oğlu demokrat parti genel başkanı siyaset yaşamının ardında çok güzel bir sosyal hayatı olan halkıyla bütünleşmiş bir siyasetçidir meclis önünde yapılan eyleme destek vermek amaçlı gitarını konuşturarak şarkılar söylemiş katıldığı pikniklerde düğünlerde şarkı söyleyip gitar çalan rallici olarak bilinen gençlik zamanında kazandığı kupaları ile kıbrısn önde gelen rallicilerinden biri olan ve go cart yaparak bu tutkusundan vazgeçmediğini gösteren sevecen siyasetçi!!!!
imparator'un ortağı olduğuna dair söylentiler olan siyasetçi..(u: ..hiç bir fikrim yok)(u: her sene biri çıkar böle der)
hayatta iki kişiye inanırken iki kez düşünüceksiniz sözünün sahibi "1. si siyasetçiler ;onlar sözlerle oynarlar 2. si ekonomistlere; onlar rakamlarla oynarlar"
haziran 2010 da yapılacak olan belediye secimlerine katılacagını acıkladıktan bir gün sonra geri cekilen şahsiyet
vakti zamanında sarfettiği etik değil ama yasal sözüyle kktc'nin mükemmel bir tasvirini yapmış olan abimiz. özellikle iktidarda olmadığı zamanlarda en doğruları söyleyen, en net ve geniş kapsamlı tahlilleri yapan siyasetçidir. partisinin eski tüfek(!) kemik seçmeniyle her daim kktc meclis aritmetiğinde bir yere sahip olmuştur, tek başına iktidara da muhalefete de aynı mesafededir her daim. ne uzar ne kısalır ama çok büyük süpriz olup 2 kitlesel partiden biri tek başına çıkmazsa ilk koşulacak liman partisi olmuştur. bunun yanında eski rallici ve iyi bir gitaristtir.