okulumuzda sikca rastlanan bir durumdur servis soforu kisinin sesini duymaz, kisinin kapiya yanastigini goremez yada dalgindir ve sonuc olarak servis durakta durmaz 2-3 metre sonra.. sahis bagirmaya baslar inecek varr!!

sofor kisi gormedim duymadim der. sahis yine bagirir kormusun? sagirmisin? oysa servis en fazla 10 metre gecmistir duragi.. neyse sevis durur ve kisi soylene soylene iner salakmidir nedir bu adam yaaa..

hani 100 dolar veya 100 euro para vermistir ya.. servis soforunun ruhunu satin almistir. istedigini soyleme hakki vardir azarlar asagilar olur ki servis soforu cevap verirse ustune felan yurur hakaret eder.. dedim ya 100 gavur parasina ruhunu satin almistir sofor kisinin.. emege emekciye saygisi yoktur adam gunde 14 saat direksiyon salliyor sicakta sogukta bizim 45 dakika dayanamadigimiz isi 14 saat yapiyor denmez hani verilmistir 100 gavur parasi itina ile ezilmelidir servis soforu.. (u: way a.q.) ama ayni kisi otostop cektigi adam/bayan inecegi yeri 10 metre gecirince ayni tepkiyi verebilir mi? vermez neden cunku 100 gavur parasi vermemistir. ben buna gotu basi ayri oynayan insan modeli diyorum...
hak verdiğim insan modelidir. çünkü bu insanların, yani şoförlerin otobüste hayvan ya da mal, erzak değil insan taşıdıkları hatırlatılmalı, gözlerine sokulmalıdır. bu durumun da para saydım bu kadar, haddini bilsin lik ile alakası yoktur. bir metropolde bu işi yapsalardı o zaman hak verirdim kendilerine, sıçak bir yandan trafik bir yandan, trafikteki öküzler bir yandan, fakat çalışılan şartlar türkiye deki otobüs, minibüs şoförlerine nazaran çok çok daha kıyak, doğruya doğru.

neyse, düzgünce ifade etsen de azarlasan da anlamıyorlar, aynı terane. birilerine bir şeyler olacak, olay olacak, anca o zaman akıllanacaklar eminim.