sessizce cekip gitmek – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
ne bir kavga olmuştur,nede sert sözcükler kullanılmıştır.normal bir şekilde buluşursunuz,evine bırakırsınız belkide,yada telefonda konuşursunuz.ama içinizde ki sizi yeyip bitiren şey artık son haddindedir.bitirmiştir artık sizi.

kendinizi ispat etmek istemezsiniz artık,afili mektuplar,şatafatlı mesajlar istemezsiniz.ve sessizce çekip gidersinizi hayatından...

deli gibi seversiniz bir yandan,ama arayamazsınız,gitmez eliniz telefona.oda farkındadır bazı şeylerin,gözünüzün telefonda olduğunu bilir mi bilinmez ama aramaz aramaz artık.ve dört yıllık ilişki,dört yıllık emek uçar gider bir anda.

mantığı bravo der insana,yaptın sonunda,böyle olmalıydı,boşa gitti dört koca yıl!kalbi ise susar,konuşamaz,artık oda sessizce çekip gitmiştir,onunda söyleyeceği birşey kalmamıştır belki de.yorulmuştur oda artık.
hayatına aynı şekilde devam eder kişi dış görünüşte.arkadaşlarıyla takılır,tavla atar,güler eğlenir yine.ama sahtedir hepsi.açılamaz hiç kimseye.anlatamaz derdini.kimbilir,belki erkekliğe laf sürdürmekten korkar,belki de utanır.ama içi içini yer günden güne.günden güne yaşlanır,dalgınlaşır,sevgilisiyle oturduğu son günü hayal meyal hatırlar henüz 3 gün öncesi olmasına rağmen.depresyon mudur acaba bunun adı,gelip geçer mi acaba.geçseydi o kadar yıldır niye geçmedi peki.

aynı cafeye gitmek ister,hatta aynı masaya oturmak.ama onuda yapamaz,korkar belki de karşılaşırım düşüncesiyle.bazen evinin civarında dolaşır gecenin geç saatlerinde,sonrasında yakıştıramaz bu hareketleri kendine,hızlıca uzaklaşır oralardan.hızlıca uzaklaşır o semtten,o şehirden ve son olarak o ülkeden.ve kıbrısı ilk kez bu kadar sever,ilk kez gideceği günü iple çeker.

ve gün gelir gider,gider ve ruhunu o ülkede,ruhunu o şehirde,ruhunu o semtte bırakırda öyle gider.ama uzaklar derman olur azda olsa yaralarına.ve kişi kıbrısta devam edecektir bundan sonra ki hayatına...
yine başbaşa kalmışlıktır gecelerle.yine başbaşa kalmışlıktır yalnızlıkla,korkularla ve artık dayanılamayan kalp sancılarıyla.ilk defa kaleminden böyle şeyler dökülür belki de yazarın,ilk defa bu kadar anlatmak ister,bu kadar içini dökmek,rahatlamak ister bi şekilde.ama ne içki,ne arabesk ezgiler,ne de anlatmak derman olmuştur bu bir türlü kabuk bağlayamayan,git gide hızla kan akıtan yaraya.içi acımak deyimini daha bi derinden anlar insan artık.ve yazmakta istemez,artık ruhun bedenden sessizce çekip gitmesi için dua etmektedir...
yazar benzer moddadır yine.yazasıda çoktur.yazmaz,yazamaz,içine atar bu sefer.artık böyle devam etmeyi deneyecektir.kaleminin artık bi işe yaramadığını farketmiştir.vs.vs..