siya siyabend – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
istanbul’un sokak müziğini gerçek anlamda yaşatan bir topluluk.

ev kirası, soğuk ve kendilerini istiklal’in neresinde görse kovalayan polislere karşın yaşam savaşını ve müziği sürdürüyor. çıkmış olan 3 - 4 self albümleri var... bunlardan "dumanaltı" adlı olanını "hayırsız evlatlar" adı altında çıkartmışlardır.

albümler, çeşitli stüdyoların boş saatlerinde “punduna getirilip” yapılmış kayıtların bir araya gelmesiyle oluşmuş.

içinde bulundukları tüm yokluğa karşın edindikleri bir bilgisayarla çoğaltılan bu albümleri bulmak artık zor. geçen kış “cd writer” ellerinde 110 dolara müşteri arıyorlardı.(bkz:istanbul hatirasi)
oha .. 1 e 1 de yazılmazki be kardeşim ...

edit : düzeltiyorum, ek$isozluk teki entry de bkz verilmemiş.birebir aynı sayılmaz o zaman .
senden benden bizden olan,sesinden ve tınısından hüzün akan,kafası her daim dumanlı,konusurken zorlanan ama iş anlatmaya geldimi bülbül gibi şakıyan,gerçekten bir şeyleri bilen ve bir şeylere tepki gösteren,sokak çalgıcıları.hemşehrim oldukları için gurur duyduğum,tuncelinin bağrında yetişmiş ve evet,senden benden bizden,aslında daha aktivist olanlardır...

bir düş gördüm

yağmur sularına karışmış

gencecik başlarda

bunlar adam kesmeye alışmış

henüz orta yaşlarda.

henüz orta yaşlarda

bi çocuk gördüm

asılmış

istanbul kadar bir bali balonuna

asılmış

gettolarından bu şehir

insanlık duvarına
grubun solisti bizon murat ın her 10 saniyede bir siyasiyabend sidileriiiiiiiiiiiiiii diyerek tüm istiklali inletmesiyle ününe ün katmış sokak sanatçılarının olusturduğu kafası güzel grup. ayrıca (bkz:crossing of the bridge) de de kendilerine küçük bir bölüm ayrılmıştır.