hakkinda acilmamı$ hic bir ba$lıgın , ukdenin bile olmaması ile $a$ırtmı$ uyelerinin psikopat olma olasılıgının yüksek oldugu grup . deli gibi bir bateristleri vardır o ayrı .

brutal dinlemek isteyenlere tavsiye edilebilir.
lisede heyecanlıyken vokali gelsin g.t bile veririm hafız dediğim ama sonradan ne dedim lan ben die şaşırdığım grup... amerika da iowa'da kuruldular ilk vokali anderas colfesini'ydi ilk albüm olan mate feel kill repeat'i yayınladılar daha sonradan anderas'la yollarını ayırdılar. vokal'e daha sonra şuan hala slipknot da ve side project olan stone sourda devam eden corey taylor geldi ki iide oldu. 9 kişilerdir

1999da yayınladıkları slipknot - slipknot albümüyle grammy'e aday olmuşlar(wait&bleed) ama az bi farkla iron maiden'a kaptırmışlardır - ki yeni bi grup için gayet ii bi başarıdır... sonrasında 2001 yılında iowa albümü gelmiş ordan da sağlam gaz parçalar yapmışlardır(u: people=shit, heretic anthem vs..). joey jordison o ara murderdolls die bi grupla çalışmaya başlamış o grupta da gitar ve geri vokal yapmıştır. tüm bunlardan bir yıl sonra slipknot vol3.subliminal verses die bi albüm yapmış ve yüzyılın gazı before i forget die adeta adama yööörü git pogo yap lan dedirten bi şarkı yapmışlardır...2005deki slipknot 9.0 live albümün ardından sessizliğe bürünen grup 2009yılında all hope is gone albümünü yaparak sevenlerini sevindirmiş mutlu etmiş bayram havası estirmiştir... (u: swh)

(u: amma uzun yazdım hacı ya)
grubun 2 numaralı elemanı paul gray basscı şahsiyettir gruptaki bu sabaha karşı odasında uyuşturucu sebebiyle ölü bulunmuştur.

http://www.black-goat.com/news/data/upimages/paulgraydvd.jpg