son finalden cikmak – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
butun bir dönemin emeği - sıkıntısı, stresi birden üstünzden kalkar gider. dolarlar saçarak aldığınız 'sınav giriş belgesini artık kesip biçerek çöpe yollayabilirsiniz. eve gelirsiniz(u: yada yurda) ders notlarını duzenleyip kaldırıp bi kez daha rahatlarsınız(u: orgazm tadında). sonra valiz toplama merasimi başlar ki aslında en buyuk keyif budur.

bunun update versiyonu da vardır ama henüz o mertebeye erişemedim = okul hayatındaki son finalden çıkmak olarak adlandırabileceğimiz bu neşeli aktiviteyi tez zamanda yaşamak nasip olsun herkeşlere
valla final olayı çok başka birşey zaten hele bide iyi geçmişse ve son finalse ve hemen akabinde eve dönüş varsa tadından yenmez..final sonraları kuduran etrafa neşeden saldıran hatta fiziksel şiddete en karşı insanların bile arkadaşlarına gidip kafa veya yumruk attığını görmüşlüğm vardır..
strongsidenin bahsettiği kişilerden birinin ben olmama sebep veren aktivite...

edit:kötülenmesinin nedenini anlayamadım...insan bir yorum yazar niye kötülediğine dair.
hep bu cümleyi düşünüp off be tatile giriorum kim takar son sınavı şeklinde son finallerine çalışmadan giren öğrencilerin korkulu rüyası olan sınavların son aşamasıdır.. (u: nerden mi biliyorum)(u: swh)
bitti işte gidiyorum dedirten ve artık bana kimse bir a4 kağıdı soru - cevaplar, kitap özetleri, alıntılar ile doldurtamayacak dedirten kişinin nirvanaya ermesine yada (bkz:götün göğe ermesi) 'ne sebep veren puro yakması olgusunu oluşturan olaylar zinciridir.
bünyede mutluluk dalgalanmasına yol açar. hele birde, finaller iyi geçmişse bünyeye tarif edilemeyen mutluluk dalganlamaları yaşatır, yaşatır...