yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

7 + 5 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • sozluk formati

  tanım: sözlüğümüzde pek rastlanmayan format cinsidir (durum değildir)


  1 yıldır açık olan sözlüğümüzde bu başlık an itibariyle açılıyor.. aferim bize..


  sözlük formatından 3 aşşağı 5 yukar herkesin haberi var aslında, hepimiz buralara ekşisözlük okuyarak - uludağ sözlükte yazarak geldik.. ama nedense bizim canımız ciğerimiz sözlükte bu format işi tam oturmadı.. bizlerinde modlar yada adminler olarak hatalarımız vartabiki, sayısız format dışı entry görmemize rağmen - amaaan dursun - diyip görmezden geldik.. şimdi altından kalkamıyoruz..


  ydu sozluk içerisinde şöyle bir inanış var; bir entry nın sonuna durum yazılınca tanım yapıldı... zira camdan bakan kız, 2008 yaz okulu, ders çalışmayan insan vb. başlıklarında bu durumu görebilirsiniz..


  yazan kişi sayısının az olması nedeniyle, sözlük bi yerden sonra, onun terliği bunun dişi, diğerinin sümüğü konuma giriyor, bunu engelleyemeyiz, fekaat, sözlüklerin genel formatında bilgi içerikli olmaya özen gösterilir. şimdilik bu kısımda eksik bizim sözlüğümüzde..


  genel olarak bakıldığı zaman çok aktif bir sözlüğümüz yok, bu yarı aktivite içinde de bi takım sıkıntılar - sorunlar var, yani şu an sıkıntılı bir dönemdeyiz.. ama bilinçli olup, dikkatli davranarak, format çizgisine sadık kalarak sözlüğün uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz.. ki misal bu sene ben gidiyorum, ama seneye bu okula hazırlıktan başlayacak bi talebe duysun sözlüğü, 5 sene kullansın tepe tepe, sora işi bitince arkadaşına versin, hatta işi hiç bitmesin..