starbucks – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
yakında kuzey kıbrısa a gelecek olan ve toplam 7 şube acmayi planlayan hatta 1 tanesinin bizim kampus içinde olacağı duyumunu aldığım marka kahveci
yoncada yaprakta saldırılan boyalı motorların sabahtan akşama oturdukları alışverişmerkezi içi mekanı.
süper bir kahve markasıdır. kendisine rakipleri çoğalmaktadır. gloria jeans coffee, golf ve son dönemlerin en revaçta olduğu kahve markası coffee machine!! white chocolate mocha derim o kadar.
parayı sokağa saçmayı sevenlerin ve son parasıyla kahve alıp 2saat kız kesenlerin uğrak mekanı
amerikadaki başlangıç yeri seattle'dır. daha sonra popüler olup önce amerika içinde sonra dünyanın hemen her yerinde şube açmışlardır. doğduğu yer olan seattle da her yerde bir starbucks görebilirsiniz hatta öyle ki, seattle'ın merkezinde bir noktada durup baktığınızda her köşede bir starbucks vardır. fakat yurtdısında bizdeki gibi bir piyasa yeri olarak calışmaktan cok genelde take away hizmeti vermektedirler.
kahve icmek istedigimde adim basi kendisi ile karsilasmama ragmen, gelirlerini kullanim sekilleri ile ilgili aldigim duyumlari takdir etmedigim icin israrla baska cafe aramama sebeb olan kurumdur. yalniz kabul etmem lazim ki her subesinde rahatca yayilabilecegin bir koltuk olusu ve termoslarinin dizayni bazen icimde kararsizlik olusturmuyor degil.