susurluk – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
dünden bugüne adım adım susurluk...

herşey bir trafik kazasıyla başladı ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı!

susurluk'ta mercedes marka otomobilin bir kamyona arkadan çarpması sonucu ortaya çıkan ilişkiler ve iddialar, yaklaşık 4 yıldır kamuoyunun gündeminden düşmedi.

ıstanbul yönüne seyir halinde olan 06 ac 600 plakalı mercedes marka otomobil, 3 kasım 1996 günü saat 19.15 sıralarında susurluk'un uçakyolu mevkii'nde benzin istasyonundan çıkan hasan gökçe yönetimindeki 20 rc 721 plakalı kamyona arkadan çarptı. kazada, özel otomobilde bulunan 4 kişiden 3'ü ölürken, 1'i ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

buraya kadar her şey normal bir trafik kazası gibi görünürken, aradan geçen saatler içerisinde kazada ölen kişilerin ıstanbul eski emniyet müdür yardımcısı hüseyin kocadağ, üzerinden ''mehmet özbay'' adına düzenlenmiş kimlik çıkan katliam sanığı abdullah çatlı ve sevgilisi gonca us, yaralanan kişinin de dyp şanlıurfa milletvekili sedat edip bucak olduğu anlaşılınca olay türkiye gündemine adeta ''bomba gibi'' düştü.

''temiz toplum, temiz siyaset'' anlayışını savunanların ''milat'' olarak kabul ettikleri 3 kasım 1996 tarihinden sonra ortaya çıkan ilişkiler ve iddialar, yaklaşık 4 yıldır kamuoyunda değişik boyutlarıyla tartışılır hale geldi.
yörsan süt ürünleri fabrikasını içinde barındıran ege bölgesindeki tatil yörelerine kara yolu ile giden hemen hemen herkesin durup ayran içerek soluklandığı şirin ilçe!!!!
siyaseti,derin devleti,derin devletin urfalı aşiretlerle ilişkisini bilmeden yaşayan küçük mü küçük bi çocukkene kamyonun bi tanesi arabanın bi tanesiyle çarpışmıştı.kazanın olduğu yerde susurluktu.wallaa