sutcu imam – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
maraşta fransız askeri müslüman kadınların peçesine elini attığında, hiç çekinmeden silahını ateşleyip maraşın kurtuluşunda ilk mermiyi atandır . başörtüsü için ölümü göze alan ,kurtuluş mücadelesini maraşta başlatan kahramandır.

atalarımız başörtüsü için canını feda etmeyi göze almışken ,günümüzde kendinibilmezler başörtüsü takanlara karafatma gibi kendinden daha aşşağlık tabirler takmaktadır.elin fransızının yaptığı zulumu bize kendi yurttaşlarımız yapar hale gelmiştir. başörtüsü için mücadele edip kahraman haline gelen sütçü imamın isminin verildiği ünüversitede ,haladaha başörtüsüyle ünüversiteye girilememektedir
körü körüne duyulan bir vatan sevgisiyle ilk kurşunu atmamıştır. atmış olsa bile vatan sevgisinin körü körüne olanı yoktur,vatan kutsaldır sevgiside kutsaldır.

fransız askerleri , burası türk salakların yeri değil fransızların memleketidir. burada artık peçe ile gezemezsiniz diyerek, kadınların peçelerini yırtıp yüzlerini açmaya ve sarkıntılık etmeye başlarlar. sütçü imamda yapılan bu saldırıya kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan mermiyle cevap verir
kahramanmaraş sütçü imam üniversitesine ismini vermiş büyük bir şahsiyetttir.kahramanmaraş sütçü imam üniversitesine gelmeden görmeden atıp tutanlar vardır.gerek kampüsü ulaşımı şehri öğrencileri ortamı üniversitenin eğitimi türkiye de ki pek çok üniversiteden üstün olmasına rağmen bilgisiz insanların elin kahramanlarının kitaplarını okuyan ama kendi ülkesinin kahramanlarını okumanın banelliğini düşünen kişiler tarafından sütçü imam isminin bu üniversiteye verilmesinden dolayı en kötü üniversite tanımlanması yaplıyor.ancak kahramanmaraşa ve kahramanmaraş üniversitesine gelenler ise büyük bir hayranlık duymaktalar.