teknopark – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
dunyada ve turkiye'de universite-sanayi isbirligini saglamak amaciyla kurulmus, teknolojinin sanayi icindeki payinin artmasini amaclayan, ar-ge faaliyetlerinin cesitli devlet politikalariyla ve yardimlariyla desteklendigi bolgeler.

ilk olarak silikon vadisi'den gorulmustur, sonra abd'nin cesitli bolgelerinde ve avrupa'da uygulanmaya baslanmistir. turkiye'deki ilk ornegi gebze organize sanayi bolgesi icinde yazilimevleri kurma girisimiyle 1996 yilinda baslamistir, sonra gosb teknopark olmustur.

bir de gau'de vardır bundan.
türkiye'de istanbul,ankara,eskişehir gibi büyük ve gelişmekte olan kentlerin hepsinde bulunan,ilk bakışta akıllarda cebit fuarı tarzı bir yer uyandıran ancak sadece bir bina birkaç yazılımcıdan oluşan yazılım üreten ve yazılımcı yetiştiren bununla beraber genç girişimcilere olanak sağlayan yerlerdir..
mezun olacagim icin goremeyecegim ama okulumda olmasini cok isteyecegim ve ben gec gelen saadetin aq dedirten teknolojik yapi
mevcut olanların zamanla nasıl önemsizleştiğini gördükçe yenilerinin yapılması hakkında ciddi düşünülmesi gereken yapıdır