Michael jordan li Efsane chicago bulls takiminin son sezonunu gecmisin izleriyle anlatan basyapit belgesel. Her pazartesi 2 bolum olarak netflixte yayinlanmaktadir. izlerken jordan in neden sadece basketbol değil tum takim sporlari tarihinin en buyuk oyuncusu oldugunu daha net anlayabilirsiniz.
(bkz:netflix)

(bkz:espn)

(bkz:michael jordan)
Nba' de dönem dönem denk gelen efsane kadrolardan birisidir 90'lar chicago bulls'u. Başlarında majestelerinin oldugu o kadroda aklima gelen bir sürü efsane basketbolcu vardir. Pippen, toni kukoc, lug longley, denis rodman, steve kerr, ron harper ve tartışmasız nba tatihinin en iyi koçlarından biri olan Phil Jackson. Bu kadro 97 ve 98 finallerinde iki sezon üst üste utah jazz'i tokatlamıştı. Özellikle 98 finalinde 4-2 biten serinin tadi hala damağımdadır. Kendimi çok şanşlı sayıyorum bu serileri canli izlediğim için. The last dance o gunleri bana tekrar hatirlatti. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
netflix imalatı mükemmel belgesel. pek bilinmese de chicago bulls yönetimi o son sezonun başından sonuna takip edilmesi için bir yapım şirketiyle anlaşmıştır. o görüntüler de 22 yıl sonra bu belgesel vasıtasıyla gün ışığına çıkmıştır.