turk halkinin yuzde altmisi aptaldir – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bunu son seçimlerde somut olarak gördük zaten ama benim hatırladığım değil olduğuydu ama neyse.ayrıca aziz nesin bu söyleminden sonra aldığı tepkiler üzerine şu açıklamayı yapmıştır "neden kimse kendini geri kalan luk dilimde görmüyoo_??"
arkadasım gogomania ya katılıyorum..cok dogru bir tespit..vatandasın biride demis : ampule oy verene florosan takıyorlarmıs diye..sonuc belli..halkın secimi..ne yazık ki..gercekler hep acı degil midir zaten? acıyı da seven bir millet oldugumuza gore..yasasın mazosizm oyleyse...
üstadın doğru bir tespitidir. 'lık oranı mahkeme başkanı : "az bile söylemişsiniz, 'ı aptaldır" diyerek daha da yukarılara taşımıştır. haklıdır da. ve evet, "nedenkimse kendini geri kalan kısımda görmüyor?" sorusu haklı olarak da ortaya çıkmaktadır.
mahkeme tarafından teyit edilen bir konu üzerine tartışma yaratmak yersizdir, gereksizdir, ayrıca adam koskoca bir sosyolog, adamın bugune kadar insanlıga kazandırmış oldugu hiç bir eserini veya yapıtını degerlendirmeden sadece bu sozu uzerine fikir üretmek yetersiz olacaktır. bazı dostlarımız ise bunu tercih etmişlerdir ve yok kaç kişi saydın , yok sadece polemik yaratmak için soylenmiş bir soz gibi hemde hızını alamayarak kufur de etmektedir. bir üst entry buna en iyi ornektir. turkiyedeki son secimlerde alınan sonucları ise hazmedemeyen bazı arkadaslar ise bu lafın dogrulugnu kabul etmektedir lakin buda saçmadır.
mahkeme tarafından teyit edilen türk halkının aptal olduğu değildir.hakaret suçunun oluşabilmesi için mağdurun belirli yada belirlenebilir olması gerekir burada bahsedilen 60 lık kesim sınırlandırılmamış öyle atıllmıştır yani bellibir gurup değildir ögretide kolekktif hakaret kabul edilmiştir misal bir aileye ama burada oda yoktur bu yüzden beraat etmiştir sanırım.hakim sormamışmı acaba nereden bu kanıya vardın diye demekki aziz nesinin tüm yakınındaki insanlar aptaldıki böyle bi düşünceye varmıştır yada atmış yada herkese sormuş
azizi nesin tarafından yapılan bir anket neticesidir.

anket sorusu:

size uygun olan şıkkı işaretleyiniz

- ben aptalım

- sen aptalsın (u: herkes burayı işaretleyince kızmış olabilir)