turk kadinindan ataya ziyaret – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bugun itibariyle yapilmis gogus kabartici mitingdir.turk kadininin gucunu ileri goruslulugunu,cagdasligini gosteren en guzel ornektir.kendilerinin insan oldugunun farkinda olan,ikinci sinif vatandasligi kabul etmemek icin direnen gururlu cagdas bilincli turk kadini.ulu onder ataturkun izinde olduklarini inkilaplarina bagli kalacaklarini birkez daha hukumete karsi gostere gostere vurgulamislardir.
mevcut hükümetin dikkate almayacağı eylem. sadece 222a ile kalmaması gerekir. devamının olması gerekir
cumhuriyet mitinglerini dünzenleyerek ,chp den milletvekili olabilen kadınlara özenen aynı gurubun düzenlediği miting havasında bişidir. ortamda ikilik yaratmak , öteki kavramını ortaya çıkartmaktır asıl amaç...

bakın bi biz varız bide ötekiler var... bunlar zamanında bekledi ki öteki dedikleri de bi miting düzenlesin aynı 80de 70de olduğu gibi millet ikiye bölünsün ,bu bölünmedende birileri menfaat çıkarsın ama biz kaç kişiyiz diyenlerin kaç kişi olduğu 22 temmuzda görülmüştür.

kürt- türk ,alevi -sünni ,sagcı-solcu, diye bölmeye çalıştıkları cağnım memleketimde ,darbelere zemin hazırlamak için uydurulan bu komplolar zamanında tutmuştur . şimdi de laikler bide başörtüsü kullananlar diye bişe uydurulmaya çalışılıyor .

ben laikim: bu daha laikliğin ne olduğundan bihaber ,cumhuriyet gazetesi okuyanlara pompalanan düşüncenin bi tezahürüdür. madem kendini devlet gibi görüyorsun hemide laiksin ozaman neden bazı din mensuplarına yapılan ayrımcıllığa karşı çıkmıyorsun...

başörtüsü bağlayanları ikinci sınıf insan olarak gören, düşünceden yoksun kişiler nasıl oluyorda üniversiteye girebiliyorda , sırf dinin gereklerini yerine getirebilmek için başörtüsü kullanan kişiler üniversiteye giremiyor hayretbişidir. tabi bu çırpınışların , ordan oraya otobüslerle götürülüp toplatılan kişilerin nasıl bi etki oluşturduğuda ortadır.
ziyaret filan değildir. düpedüz cumhuriyet mitingleri havasında bişi yapmaya çalışılmaktadır ama bunların fos olduğu daha öncede ortaya çıkmıştır burada kimseye batan çıkan bişe yoktur ama bu tip toplumu ayrıştırmaya çalışılan mitingler eleştirildi mi birilerine bişeler batmaktadır. eğer bu mitinlerin eleştirisi battıysa , kenarına vazelin yada sabun sürerek çıkartmak bu kişilere tavsiye edilir.
ziyaret niteliğinde değildir. düpedüz cumhuriyet mitingleri havasında bişi yapmaya çalışılmaktadır ama bunların fosolduğu daha öncede ortaya çıkmıştır .burada kimseye batan çıkan bişe yoktur ama bu tip toplumu ayrıştırmaya çalışılan mitingler eleştirildi mi birilerine bişeler batmaktadır. eğer bu mitinlerin eleştirisi battıysa , kenarına vazelin yada sabun sürerek çıkartmak bu kişilere tavsiye edilir.

(bkz:formata uygundur)

(bkz:ama birilerine batmaktadır)

(bkz:entrye entry ile cevap vermek yerine patlatan insan modeli)
yoksa ben hayvan mıyım e?

diye demogoji yapabilirim ki yapmak istemiyorum. çünkü böylece saplanılan yerlerden kurtulamayız, kurtaramayız

türk kadınına başörtülü hanımların da dahil olduğunu vurgulamak istiyorum, o kadar.

başörtülü hanımların da bırakın kadın olarak ikinci sınıf muamelesi görmeyi insan olarak ikinci sınıf muamelesi görmekten bıktığını vurgulamak istiyorum, o kadar.

onların gecikmiş insani haklarını elde etmelerine diğer hanımlardan bir kısmının bu kadar tepki göstermesi beni üzüyor, o kadar.

ben de insan olduğumu biliyorum, o kadar

edit: bir kadının değil, bir insanın özgürlüklerinin verilmesine karşı çıkan insanların hangi gruptan olduğuna bakılmaksızın destek görmemesi durumu normal ötesidir. anormal olan, özgürlükleri kısıtlanmak istenen kimselerin özgürlükleri kısıtlamak isteyen kimseleri desteklemeye gitmesidir. birazcık zeka özürlü gibi görünürüz gerekçesiyle böyle birşey yapılmamıştır.