turk telekom un adsl fiyatlarinda indirimi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
turk telekom'un avrupanın en pahalı internet hizmetinin verildiği türkiyede adsl bağlantı ücretlerini bir nebze olsun aşağı çekmesidir.türk telekom daha ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. telekomünikasyon kurumu’nun onayladığı yeni tariflere göre toptan adsl ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45’e varan oranlarda indirime gidildi. ınternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

yapılan adsl tarife değişikliği ile;limitsiz toptan tarifede, 512 kbps’de % 38, 1 mbps’de % 44, 2 mbps’de % 45,

veri akış erişimi tarifelerinde, 512 kbps’de % 40, 1 mbps’de % 43, 2 mbps’de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 yenı hiz seçeneğı

yeni toptan adsl tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu.tarife paketlerine 4 mbps limitsiz ve 2 mbps 6g limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi.

256 kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 kbps’ye yükseltildi.sektöre rekabet desteğı

türk telekom, adsl toptan satış indirimlerinin yanı sıra veri akış erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.yeni toptan adsl ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda türk telekom yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü dr. paul doany şöyle konuştu:

“telekomünikasyon kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.”

(kaynak: http://www.turktelekom.com.tr )
bugün gelen adsl faturasından cıkan 100de 12 lik indirim kagıdını babama 'güzelce kullandıgımız icin 100de 12lik indirim yapmıslar' diyerek bildirdigim ve ustune bi aferin beklediğim tarifemsidir.ha aferin yerine 'esoglesek kimi kandırıosun' olmustur babamın tepkisi.
sözlüğe katkısı kesın olucak durum ayrıca adsl dünyanın en pahalı 3üncü ve dunyanın en yavas internet bağlantısı