ufuk uras – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
istanbul birinci bölgenin tek gercek solcu adayıdır.

illa bir kurt olacaksak,kitap kurdu olalım diyerek ayarın kralını vermiştir.

kravat taksam da iki yakam bir araya gelmiyor diyecek kadar halktan birisidir.

pedalcıdır ve sürekli barısa dogru pedal cevirir.

istanbulda oy kullanamayacak olmama üzüldüğüm adam...adam gibi adam...
bilgi yumağı ve yalayıp yutmadığı kitap kalmamış eminim, ödp eski genel başkanı fakat bu seçimlerde bağımsız gireceğini bildiğim insan

yolun açık olsun
demokrasiyi yok saymak istemem, bir dünya insan eger sadece bir partide yoğunlaşıorsa buna pek fazla yorum yapamam. ama bence ufuk uras bu seçimin tek guzel sonucudur... yolu açık olsun.. baskın hoca da olsaydı daha iyi olurdu elbette ama buna şükür demek lazım
pkkya terör örgütüdür. diyemeyen sözde sosyalist bir kişinin başkanı olduğu parti. ilk başta bi halt sanmıştım bu partiyi ama yanılmışım... türkiyelikten bahseden ama türklere uzak duran parti...
bizim için che guevara tişörtü giyen de, türban bağlayan kadın da, saçı uzun ve küpeli erkek de aynı eğitimden yararlanma hakkına sahiptir. bireysel özgürlükler, başkasının özgürlüklerini engellemediği sürece yasaklanamaz. kaldı ki, saçları değil ama "beyinleri örtülü erkekler" her yere gidebilmekte, hatta eli satırlı saldırganlar üniversite koridorlarında dolaşabilmektedir.

...

akp-mhp ve chp'nin özgürlük ve demokrasiyi geliştirmekten uzak politik hatlarına karşı bir tutum; kendi politik hattımıza, özgürlüklere ve eşit koşullarda yüksek öğrenim görmek isteyen gençlere bir saygı ifadesi olarak konuyla ilgili anayasa oylamasında ‘boş oy' kullanacağımı kamuoyuna duyururum.

---------------------------------------------------------------------------------------

akp-mhp ittifakı türbanı gerçekten özgürlükler için savunuyorsa, aşağıdaki sorulara cevap vermelidir:

alevi ve gayrimüslim yurttaşlara yönelik ayrımcı politikaları değiştirmeyi, alevilik başta olmak üzere tüm inançların örgütlenmesi ve kurumlaşması önündeki engelleri kaldırmayı ve özgürlüklerini garanti altına almayı düşünüyor musunuz?

laik bir devletin tüm inançlar karşısında tarafsız ve eşit uzaklıkta olması ilkesi ile, diyanet işleri başkanlığı'nın kamu kaynaklarının önemli bir bölümünü kullanarak tek bir mezhebe hizmet etmesini değiştirme niyetiniz var mı?

orta ve yüksek öğrenimdeki tüm yasakçı yönetmelikleri ve yasaları değiştirmeyi, zorunlu din derslerini kaldırmayı istiyor musunuz?

301. madde başta olmak üzere düşünce ve ifade özgürlüğünün önündeki yasal engelleri kaldıracak mısınız?

kürt sorununun barışçıl çözümü ve kültür/kimlik taleplerinin gerçekleşmesi için dile getirilen taleplere yönelik olumlu adım atacak mısınız?

kamu çalışanları başta olmak üzere tüm çalışanların grevli toplu sözleşmeli sendika hakkına sahip olması konusunda ne yapacaksınız?
birşeyi şarta bağlama zorunluluğunu bir kimsenin içinde hissetmesi durumunun güzel örneği olabilir yazıya sahip kişidir.

kafasında tüm hak ve özgürlüklere aynı mesafede duran, bir kimse bir haksızlığın ortadan kaldırılması hususunda ancak şu tepkiyi verebilir

- yaşasın bir yasakçılık örneği daha kalktı, işte şimde diğerlerine de sıra geldi, bak zaten bu konuda çalışmalara da başladılar

bu tepki verilmiyor ise diğer kişilerin kafalarını soru işaretleri basara örnek teşkil etmektedir.

(alinti: akp-mhp ve chp'nin özgürlük ve demokrasiyi geliştirmekten uzak politik hatlarına karşı bir tutum; kendi politik hattımıza, özgürlüklere ve eşit koşullarda yüksek öğrenim görmek isteyen gençlere bir saygı ifadesi olarak konuyla ilgili anayasa oylamasında ‘boş oy' kullanacağımı kamuoyuna duyururum. )

teoride ben hiçbirinizi desteklemiyorum olan -boş oy- pratikte özgürlüğe karşı çıkanlarla aynı safta olmak gibi bir durum teşkil eder.

mantık:

oylamanın sonucunun tek bir oya bağlı olduğu bir durum düşünelim, özgürlük o -bir oy-un eveti ile ele geçecektir, ama bu oy evet olmayıp boş olacak ise, bu boş oy otomatik olarak -hayır- kutusuna düşen oydur.
dtp desteğiyle meclise girmiştir bu sebepten eleştiri oklarını üzerine çekmiştir. ancak türkiye'de dtp seçmenlerinin potansiyeli gözardı edilmemelidir. zamanında shp'deyken deniz baykal da gözardı etmemiştir. erdal inönü de gözardı etmemiştir...