uzun saçlı erkeklerin o sırma saçlarının karşı cinsi tahrik etmemesi için alınası önlemlerdir biridir.şahsen kız olsam, benim öyle uzun saçlı kocam olsa başını örterdim.böylece karşı cinsi tahrik edemezdi, beni aldatma riski de düşerdi.hem erkeklere dizin altında hacı donu giyinmek uygun görülüyorda saçlarını örtmek neden uygun görünmüyor?erkeğin gerdanı, saçları karşı cinsi tahrik edemez mi? bence eder efendim.(u: tabi benim görüşüm) (u: ne derseniz aynısında size zaten ben diyorum her fırsatta)
sözlük kurallarına uymayanları güya çok kibar oldukları için eleştiren bilumum kişilerin kendini ifade etmesini beceremeyerek hakarete başvurduğunu gözler önüne seren konu başlığıdır. (u: bi laf söylesek kıyameti koparırsınız) (u: hem küfür etmek günah değil mi evladım)

bakmayın bu okumuş cahiller kendi dogmaları karşısında çuvallayınca böyle asabileşirler.bi de utanmadan terbiyeden, saygıdan, özgürlükten bahsederler.
saçma bir önermedir. muhtemelen kişi bu önermeye kadınların türban takması ve genellikle uzun saçlı olmalarından varmıştır ki işte genellemedeki yanlış da burada doğmaktadır. zira kadınların sadece uzun saçlıları değil kısa saçlıları da türban(u: yani başörtüsü) takmakla yükümlüdürler(u: islama göre)

bir diğer yanlışlıksa şuradadır ki hepimiz biliyoruz kadının güzelliği erkeğin güzelliğiyle kıyaslanamayacak bir konumdadır. o sebeple reklamlarda kadınlar göze hoş görünsün diye teşhir edilirken erkekler genellikle giyiniktir. hiç bir araba standında erkekleri soyup da arabanın başına geçirmezler mesela, hiç bir çikolata reklamında kısa elbisesi ve rujlu dudaklarıyla öne çıkmış bir erkek yoktur. insana cinselliği daha çok kadın çağrıştırır. erkek ise karizması ya da gücü ya da duruşuyla vardır. genellikle bir kadın(u: sapık değilse), başı açık bir erkeğe bakıp da tahrik olmaz, güçlü ya da karizmatik bir erkeğe bakıp da tahrik olur. kaldı ki islamda öyle keyif olsun diye karşı cinse bakıp seyretmek de haramdır. bir tek parfum ya da saat reklamlarında çıplakça erkekler vardır ki onlar da zaten islama göre haram olan yerlerine kadar teşhir edilirler ki tahrik edici olsun, bu da islamın ne kadar tutarlı kurallar getirdiğinin bir kanıtıdır aslında. (u: reklamlardan örnek verme sebebim, reklamlarda kişi psikolojilerinin baz alınmasıdır)(u: hal böyle olunca en iyi örnekleri oradan vermek mümkün)