voltran – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
tek baslarına bır ıs beceremeyen bır grup robot kullanıcısının bır anda grup calısmasını dusunerek ve abuk subuk sekıl degıstırerek olusturdugu baba robot. hıcbırzaman dısısı yoktur,hep delıkanlıdır. voltran voltran voltran!
bir prenses aluora vardır ki voltran adlı çizgi-şahanede,o küçük yaşımda beni kendisine hayran bırakmıştır.
voltranı oluşturmak deyiminin çıktığı çizgi film lakin bir masada toplanan iyi içiciler içinde voltranı oluşturduk tadında espriler yapılabilir
5 robotun mevzu cıktığında birleşerek daha hayvani bi robot oluşturup kötüleri yenmek teması üztüne kurulu çocukluk şeysi. kimse kafasını oluşturmak istemez bide
uğruna,çöle düşsem kum olurum,voltranı oluştursam götü olurum şeklinde özlü sözler yazılar çizgi film karakteridir...
voltran: evrenin koruyucusu tam ismiyle 80li(u: 80ler) yılların sonunda ülkemizde trt sayesinde gösterilmiş ilk animelerdendir. türü mechadır.

hikaye 5 araştırmacının zarkon isminde bir kralın şeytani amaçlarını gerçekleştirdiği arus gezegenine gelmesiyle başlar. kahramanlarımız gezegene geldikleri anda yakalanarak doom gezegenine götürülerek oraya hapsedilirler. doom gezegeninden kaçtıktan sonra tekrar arus'a geri dönen kahramanlarımız prenses allura ile konuşarak voltran gücünü oluştururlar.

kahramanlarımızın isimleri ve renkleri iste şu şekildedir;

keith: kırmızı üniforma giyer. siyah aslan robotu kullanır. voltran gücünün lideridir. birleştiklerinde baş kısmıdır.

lance: mavi üniforma giyer. kırmızı aslan robotu kullanır. voltran gücünün 2. lideridir. birleştiklerinde sağ koldur.

pidge: yeşil üniforma giyer. yeşil aslan robotu kullanır. teknolojik aletlerle içli dışlıdır. birleştiklerinde sol koldur.

hunk: sarı aslan robotun pilotudur. masum insanlara yapılan haksızlıklara dayanamaz. birleştiklerinde sol bacaktır.

sven: mavi aslan robotun eski pilotudur. cadı haggar ile yaptığı savaş esnasında ağır yaralanmıştır. tedavi görmek için ebb gezegenine götürülmüştür. daha sonraları prenses allura'nın uzaktan kuzeni olan pollux gezegeni prensesi romelle'e aşık olur.

allura: sven'in yaralanmasının ardından mavi aslan robotun pilotluğunu üstlenmiştir. keith'den hoşlanmaktadır.