yabanci futbolcu sayisi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
zararının yararlarından daha baskın çıkabileceğini düşündüğüm olay.tabiki sınırlandırılmasının kaldırılması durumunda
başarılı olmayı isteyen ve hedefleyen futbol kulüplerinin hakkı olan kalkması geren kısıtlamaya sahip kural.
parası olan klüplerle anadolu klüplerinin arasında bir uçurum yaratmaya çalışan bir kesimin desteklediği karar. bunu yapacaksanız eğer rezerv bi lig kurunda bari bu ülkenin zaten zor yetişen genç futbolcuları kendilerine maç yapabilcekleri geliştirebilcekleri bir ortam bulsunlar.ilk başta altyapınıza gereken önemi verin sonra yabancı futbolcu sorununu tartışırsınız.turkcell super lig bir premier lig veya bundesliga değil olması içinde yıldız diye getirdiğimiz yabancı kolpa futbolcular değil kendi yıldızlarımızı yaratmamız gerekmektedir.
halen anlaşılamayan bakış açılarına sebebiyet veren kısıtlama.

turkcell super liginin, premier lig veya bundesliga olması için yabancı oyuncuları kısıtlamak gerekmediği kanaatindeyim, zira premier lig de ve bundesliga da boyle bir kısıtlama yok. kaldıki ab uyesi olunduğu takdirde bu kısıtlama zaten kalkacak.

turkcell super ligi bundesliga seviysine cıkarmak için, kısıtlamaya değil rahatlatmaya ihtiyaç var.. ha birde şehir takımlarını desteklemeye.. istanbulda 14 milyon insan yaşarken fb - bjk - gs nın toplam taraftar sayısı yaklaşık 40 milyon olursa daha coook bakarız premier lige - bundesligaya
zaten olağan sınırlamalar ve tekelcilik yüzünden turkcell süperligin bugünkü duruma düştüğünü hesap edersek yabancı sınırlaması eğer doğru altyapıyla ve kaynaklarla kaldırılmazsa türkiyenin dar gelirli anadolu kulülerine fazla yararı olmıyacak.
gençlere de imkan verilerek ortadan kalkabilecek saçma kısıtlama.

sınırsız yabancıya izin verip, maç kadrosuna en az 2 tane, ilk 11 e de 1 tane alt yapıdan gelen fitbolcu koyma zorunluluğuyla tartışma bitebilir