komünistlerin bir zamanlar üzerlerinden eksik etmediği simgeleşmiş parkadır.

bu soğuk aylarda üniversiteye girerken hiç bir problem çıkarmamaktadır.
herhangi bir giysi parçasıdır sadece. lafı oturduğu kısımlardan anlayanlarca yani daha açık konuşmak gerekirse götünden anlamış olanlarca farklı mecraya çekilmiştir.

zamanında babam gibi gomünist tiplerin kendilerine idol aldıkları tipler bu tip giyindiği için özenti sonucu bu tip parkalar giyerlerdi. yokluk vardı elbet ama sadece yeşil parka üreildiği için yeşil parka giymiyorlardı. kendilerini belli etmek için tercih edilirdi.

yada ülkücülerin hilal şeklinde bıyık bırakması gibi. sadece dudaklarının yanlarından kıl çıktığı için bu tip bıyık bırakmıyor.

bu paltodan gayri bir örnek daha vereyim. sol fikir sahipleri genellikle kravat takmaz. kravatın kapitalist bir yular olduğunu düşündüklerinden. bu giyim tarzı yada bıyık tarzı siyasi simge olmuyorda neden başörtüsünü siyasi simge sayıp almıyorsunuz üniversiteye demek istemişimdir.

kaldı ki bu şekilde üniversiteye girmelerine bişe denildiği de yok. denmemesi gerek zaten. insanlar nasıl bi imaj, tarz vs vs yapmak istiyorsa bırakınız yapsınlar ya. bu konu hakkında nasıl bu kadar odunca düşünebiliyorsunuz şoşırıyorum toğrusi.