rengi yesil olan pasaport

hususi pasaport

bi suru ulkeye vizesiz gidise imkan taniyan pasaport

babanin mekaninda ikamet zorunlu pasaport

harc odenmeyen pasaport
ülke ülke gezinti yapmayı adeta bir kaşif olmayı çok daha kolaylaştıran resmi kıyak
sahibi olduğum ama muhacerat yaptırmak gerektiği için nüfus kağıdıyla giriş-çıkış yaptığımdan kullanamadığım pasaport.
içinde bu pasaport sahibinin bütün yükümlülükten sorumluyum tazında bir belg olan pasaport bir nevi babanın senin tapunu elinde bulundurması durumudur (u: bi arkadaşta böle bi kağıt vardı)
havaalanında başı daha bir dik yapan şey,nedense.gözlemlerime dayanarak söylüyorum ki,çoğunlukla da kızları görmüşümdür cünkü erkekler 18 yasından sonra varsa kullanamaz yoksa cıkartamazlar,yesil pasaport,maviden önce cıkar cantadan.tutulan el biraz dısarıya dönüktür sergileme tarzında.nedeni bellidir.biz yasamda bize sunulan sacma fırsatları bile statü aracı olarak kullanmaktan cekinmeyiz.ayakkabı modelimizle bile sidik yarışı içine dahil edebiliriz kendimizi.tabi,nu entryi okuyan cogu kişi kabul etmeyecektir bu durumu.
çoğu ülkeye vizesiz giriş çıkış yapabilseniz de, yunanistan gibi bazı ülkelerde aksine büyük zorluk yaşacağınız pasaport. maviler yanınızdan bir bir geçerken, siz yarım saat boyunca yunanlılar tarafından esir alınabilirsiniz.
kız çocuklarının çalışmadığı ve/veya evlenmediği sürece kullanabilecekleri, aileden birinin devlet memuru olmasıyla alınan pasaport. çoğu ülkeye vizesiz giriş çıkış yapmanın yanı sıra, normalde vize isteyen ülkelerden de mavi pasaporta göre daha rahat vize alırsınız. bir de eskiden yurtdışına çıkarken harç ödenmeyen pasaporttu, artık ödüyorsunuz.