varın tersidir. ülekimzdede bi çüküme yaramayan bir kurumun kısaltmasıdır bu kurumda aynen adıyla örtüşmektedir. yeni anayasa yapcaz yok. kişisel özgürlüğün önününü açalım yok. cumhurbaşkanı bu olsun yok . su olsun yok. sende mantık varmı yok.

oto çoka burnu sokan bir kurum haline gelmiştir. türküyeyi oligarşiyle yönetiliyor zannetmektedir bunlarda kendini ülkeyi yöneten gurup zannetmektedir ama yanılmaktadırlar
çilekeş in güzel bir şarkısı. y.o.k. şeklindedir. açılımı yalnız olma korkusu imiş.
bir zamanlar hak ve özgürlükleri kısıtlarken, şimdilerde belli bir kesime yava yavaş haklarını ve özgürlüklerini geri vermeye başlamış kurumdur.

tabi diğer bir kesim, her zamanki gibi bundan rahatsız olmuştur. kendi hakları ve özgürlükleri kısıtlanmadığı halde, birileri haklarını ve özgürlüklerini geri aldığı için rahatsız olan bu kesimin insanları, yökün düzenlemeleriyle ve yökün düzenlenmesiyle birlikte özgürlük elden gidiyor zannederler.(u: tuhaf ama öyle) halbuki topluca daha da özgürleşmekteyiz, haberleri yok. kendileri için değişen birşey yok, kimse onların eğitim hakkına karışmıyor, kimse nasıl giyindiklerine, ne yediklerine, ne içtiklerine karışmıyor. ama ne hikmetse yine de korkuyorlar. yök bu korkularından sadece biridir. (u: say say bitmez de konu yök ten çıkar.) (u: o zaman da bu entry çöp olur. )