yolun ortasindan yuruyen insan – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bunlar kaldırım varken ,kaldırıma tenezzül etmez sanki karayolları genel müdürü havasında yolu ortalar salına salına yürürler .arkadan araba gelmiş ,korna çalmış umurlarında değildir.korna çalarsınız ardından kaldırıma doğru hafif bir meyil yaparlar ancak hala yoldan çekilmezler ,arabanın içine göz ucuyla bakar sanki o an yanlış yerde duran sizmiş gibi mal bir bakış atarlar.bu kişilere arkadan korna çalmak yada uyarmak yersizdir bunların kıçına kadar gelip ani fren yapılır tavşan gibi kaldırıma sıçradığı gözle görülmüştür,eger noluyo hoop falan filan gibi karşılık verilmesi durumunda el frenin o tıırt şeklinde sesini çıkararak sonuna kadar çekilmeli ve cam aralanmalıdır pardon bişeymi dedin sorusunun ardından karşıdaki yol aslanı, kaldırım kedisine dönüşmektedir. tabi 190 boyunda boyunda 130 kilo ağırlığında biri tavşan gibi sıçrayamayacağı için vites kolunu biyerinize monte etmesine sebep olabilir dikkatli olunmalıdır ,bunlarada yanına kadar yaklaşıp vites boşa alınır gaza köklenir ve herifin öküz değilse anlar zaten anlamadıysada paşa paşa beklenir.(u: monte )(u: vites)(u: kolu)
bende edremitliler için söylenir sanıyordum. doğru sanmış olacağım ki astarothta balıkesirlilere özgü olduğunu söyleyerek beni dumura uğrattı
bu tür davranış genelde içanadolu bölgesine aitmiş gibi söylemleri duymuşumdur,

misal aksaraylımısın kardeş, konyalımısın bilader vs.
kücük yerlerde yaşamış insanlara özgü bir davranıştır, tarlada araba vardı da biz mi yol vermedik edalarında yolun ortasından yürümeleri normaldir.
kesinlikle balıkesirlilerin doğustan gelen bir alışkanlığıdır.bir insan yolun ortasında yürüyorsa kesin ama kesin balıkesirlidir..
sarhoş olması muhtemel insan. dahası, yanındaki hımbıl arkadaşı ile sarhoşsun, değilim dalaşına girdiğinden düz çizgide yürüycem serhoş olmadığımı ispatlıcam lan diyerek kaldırımda düz çizgi bulamayıp(u: akla bak)(u: yavrım) yolun ortasından geçen beyaz şeriti gözüne kestirmesinin sonucu olarak yolda cirit atması daha da mümkün. hatta inanın, bu olayın gerçek olması da mümkün.