youtube nin mahkeme karari ile engellenmesi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
her ne kadar sinir bozucu bir olay olsada sessiz bir gece de düşünürken devletin belkide yazdiği maillere cevap vermemesi durumunda yaptiği eylemdir. evet evet acaba t.c. eylem mi yapiyor bu engellemeyi yaparak? nasil mi bir düşünelim bizim internet cafelerde veya şöyle bakalim direk bizim ülkemizde işsizlik oranı dünyanın bir numaralı ülkelerinden biri degil mi? sanki evet cevabını duyuyorum. biraz sonra taşlar yerine oturacak, bu işsizler genelde facebook, youtube, porno, google gibi sitelerde geziniyor takdir edersiniz ki. hele ki youtube bunların en başında geliyor ne olursa olsun. eee şimdi bu sitelerin bir gelirleri var, nasil gelir sağlıyorlar, ziyaretçi çekerek, ne kadar fazla reklam gösterirlerse ve tıklatirlarsa serverlerinda ne kadar çok gezerse o oranda para kazaniyorlar. 10larca insan sadece youtube da eminim ki ziyaretçi raporlarını inceliyor 24 saat boyunca.

şimdi özetle türkiye değer gördüğü değerler üstüne hakaret gördüğünde mail yaziyor belkide, hergün binlerce maili kaile almayan youtube gene kaile almama durumunda türkiye de siteye akan ziyaretçilerin yolunu keserek bir şekilde bu raporları alt üst ediyor ve youtube'a noluyor lan dedirtiyor. youtube dolarciklarını kaybetmemek için ilgili videoyu hemen siliyor ve gene yollar açılıyor.(u: bunlar sadece teori)(u: varsayım)(u: olabilir)(u: olamaz mi)

tabiki sansüre hayır : https://www.ydusozluk.com/sozluk.php?process=staff (u: biz destekliyoruz)(u: ama taktik mi diye düşündüm)(u: hepsi bu)