aileden nefret etmek – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
genelde 16-17 yas grubunda ki rocker-gothic-alternatif gibi sıfatları kendilerine yükleyen cocukların sırf dikkat cekebilmek için yaptıkları eylem.bunlar babalarını hiç sevmez,annelerine bağırırlar ve arkadas cevresinde asi oldukları kadar saygı görceklerini zannederler.20 yasına gelip uzaklasınca ailelerinden bir üniversite yurdunda artık yalnız yatarken,hiç olmadık bir anda gözleri dolar,özlem duyarlar.daha dogrusu acıga cıkartırlar,pişman olurlar.keskeler sarar dört bir yanlarını.yalnızken,sevgisizken aile gelmeli akla,karsılıksız seven anne ve baba,bazen abi bazen abla....
çoğumuzun kimi zaman ekonomik nedenlerden yada duygusal bağlamdaki eksikliklerden ötürü ailemize karşı hissettiğimiz nefret duygusudur.
aile, çocuğunun çoğu isteklerini yerine getiremediği zaman, çocuğun aileye karşı yaptığı eylemdir.
ergenlik cagindaki hemen hemen butun genclerin basina gelen 1 olaydir... ozellikle " rock , metal , punk vs. " turu muzik dinleyen gencler extra nefret durumlarina burunmuslerdir.. i hate mom .. i hate dad... kucuk kardesin kafasini klozete sokmak gibi.. bu genclere ozellikle dikkat edilmeli , bileklerini kesmeden mudahale edilmelidir..

(alinti: aile, çocuğunun çoğu isteklerini yerine getiremediği zaman, çocuğun aileye karşı yaptığı eylemdir)

ben bu arkadasa kesinlikle katilmiyorum , aileler hep daha fazlasini verelim , lan ben yapamadim o yapsin.. ben okuyamadim o okusun.. mantigiyla cocuklarini simartirlar ne isterlerse ellerine avuclarina hatta ayaklarinin altina varana kadar boca ederler... sonuc olarakta bu tarz ailelerin cocuklarida.. kendi tarzimi yakalamaliyim ... evet ben bir marjinalim !! ve ailemden nefret ediyorum ... gibi cumleler kurmaya baslarlar... gecmis olsun..