yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

14 + 13 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • amsterdam

  hollanda'nın başkentidir(u: idari değil yanlız) dünyanın en meşhur eğlenceli entersan bölgesi olan red light districti içinde bulunduran her yıl binlerce tursit çeken otun yasal olduğu görülmesi gereken yerlerin başında gelen hollanda şehri!!!!


  (bkz:spacecake)
  hayatını normal geçiren biri için amsterdam 4-5 günde sıkıcı bir yer halini almaktadır. ot ve türevi satışı gece 1 de yasaklandığı gibi sabaha karşı 3 tede bütün mekanlar kapanmaktadır. red light discrit ilk 1-2 gün insana heyecan versede (u: swh) daha sonraki günler gitmeye tenezzül etmeyeceğiniz pislik bir yer olacaktır. amsterdamın meydanı olan dam squareda bulunan heykel belkide tüm avrupa şehirleri içindeki en kıytırığıdır. red lightta sanıldığı gibi amsterdamın dışında şehirden yalıtılmış bir bölge değildir, dam square a yürüyerek 5-10 dk mesafede bulunur. mariuhana, space cake ve magic mushroom yasaldır. ayrıca marihuana tohumlarınında satışı yasaldır, 10 ila 80 euro arasında çeşitli kalitelerde küçük paketlerde satılırlar. red lightta zenciler gece olunca kapşonlarının altında hızlı hızlı yürüyerek yanınızdan geçerken ex(u: extaciy) - coco(u: cocaine) derler, yasal olmasada bulunması bu nedenle çok kolaydır. amsterdamda diğer avrupa ülkelerinde bulunduğu gibi hosteller bulunmaktadır, bunlardan bazıları youth hostel olarak geçmekte ve 26 yaşın üstünde müşteri almamaktadır. odalar 4 ile 8 kişi arasında olup biribirini tanımayan insanlar tarafında paylaşılır. ve bu paylaşmada kız ve erkek ayrımı yoktur karışık olarak konaklanılır. her hostelin bir bölümü sigara ve cigara(u: swh) içenlere ayrılmıştır. dam squaradan ve redlight bölgesinden uzaklaştıkça normal bir hayatın yaşandığı amsterdamı görürsünüz.. çok önemli müzelerivardır,en ünlüsü van gogh müzesidir, madame tussoud müzeside bunlardan biridir ancak giriş ücretleri 20 euro civarıdır, bir louvre bile 9 euro iken bu fiyat oldukça pahalıdır, girmesekte bakmasakta olabilir denilebilir ha ayrıca sex müzeside bulunur giriş 3 euroydu hiçte bi halt yoktu(u: swh).. hediyelik eşyalarda aşırı pahalıdır öğrenci bünyeye zararlı gelebilir o yüzden bir sonraki gidişe ertelenmelidir alış veriş olayı..
  haziran ayında bile 3 hafta yağmur yağabilen, kültürel aktivitelerde tavan yapmış, çok güzel müzeleri olan, ajax gibi bir takıma sahip, yemyeşil, her yere tren yada tram'la gidebileceğiniz, ayrı bisiklet yolu olan, çok farklı kültürden insanların iç içe yaşadığı, kanal bölgesinde gemi evlerde yaşamak istediğim feci bir ülke.. :)
  red lıght gibi pek tekın olmayan biyere sahip biyerdir cam odaların ıçınde genellıkle zencı kadınların olmasına rağmen taş gıbı sarısınlarında mevcut oldugu gidilesi yer, tekrar gitmek istenen yer