anayasanin 42nci maddesindeki degisiklik – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
anayasanın ''eğitim ve öğrenim hakkı ve ödevi'' başlıklı 42. maddesine ''kanunda açıkça yazılı olmayan herhangi bir sebeple kimse yüksek öğrenim hakkını kullanmaktan mahrum edilemez. bu hakkın kullanımının sınırları kanunla belirlenir'' şeklinde yeni bir fıkra eklendi.
anayasa mahkemesinin buna asla izin vermeyecegi,laiklik ilkesini boyle ucuz oyunlarla deldirmeyecegini ve aha iste buraya tükürdüm kurumadan hayalkirikligina ugrayacaginiz madde
yukarida dedigim olmus beni fazlasiyla mutlu etmistir,ulkenin hala saglam ve laiklige onem veren kurumlarinin bulunmasi son derece sevindiricidir. laikliğin ve bagnazligin önü bir kere daha kesilmistir.ne olursa olsun yinede kesilecektir.ayrica tükürüğümün kurumadiği aciktir (u: bkz 5inci entry )

(bkz:gökten 3 kapak düştü)
anayasa mahkemesi'nin bu değişikliği esas yönünden inceleyemeyeceği için iptal edemiyeceği değişikliktir. tabi zamanında 367 diyebilen bi mahkemenin ne diyeceğide ayrıca merak konusudur. (u: daha iptal edildiği filan yok)ancak bu değişiklik iptal edilmese bile üniversiteye kızların başörtülü girmesi yolu açılmış olmayacaktır. çünkü değişiklik hala yürürlükte olduğu halde bazı üniversitelere kızlar girebilmekte bazılarına ise 'sen dinini bu kapıya kadar yaşayabilirsin' denilip burdan öteye benim istediğim şekilde gireceksin diye, başları açılıp üniversiteye alınmaktadır

üniversite rektörleri anayasa mahkemesinin verdiği 89 kararı gibi kararlara dayandıkları için alanın da almayanın da belli olmadığı bi kaos ortamı oluşturulmuştur. yanisi akp bu işi yüzüne gözüne bulamıştır.

bazı üniversite rektörleri değişiklik bunu söylüyor diye üniversiteye girmeleri konusunda bi sorun çıkarmazken, kimiside bu değişiklik yeterli değildir diyerek çaldığım düdük oturduğum koltuk demektedir.

bu değişikliklerle siyasetçilere malzeme , televizyonlara haber, tartışma programlarınada konu olmakta ama olan yine eğitim hakkını isteyen başörtülü kızlara olmaktadır...

koca koca kravatlı adamlar orda burda sallamakta, burnun sümüğü ağzına düşen ,daha kıçını yıkamayı geçenlerde öğrenen süt kuzularıda sivilcelerini patlatırken 'olum varya bu değişiklik geçsin bende gider hıncımı bu kızların başörtüsünü çekip alırım' demektedir.