apaci – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
nerde bı kız gorse ahaa gızz dıye pesıne takılan ve neden dır anlıyamadım genelde de kızlar tarafından tercih edılen bir cesit erkek turu
ankara üniversiteli gençlerin turkçemize kazandırdığı muhteşem sıfat. bazen o kadar guzel yerde yetişioki imdadımıza.. luzumsuz - görgüsüsüz - öküz gibi davranan - insan olduğunu unutan bazı organizmaları tanımlamak için biçilmiş kaftan..
apaçi, arizona ve new mexico bölgesinde, mogollon ve sierra madre sıradağlarında yaşayan kızılderili kabilesi.

avrupalı beyazlara en büyük direnişi gösteren amerikan kızılderilileri arasında apaçiler ilk sırayı alır
efendim şimdi ben yeni doğduğum vakit,yani daha minnacık bebekken karbeyaz omuzlarım tüylerle kaplıymış.

heh işte bunu fırsat bilen annemin her fırsatta bana söylediği şeydir apaçi.

gerçekten çok acımasızca.çünkü şu an onlardan eser yok büyünce dökülmüş.gerçekten.vallahi...
kısaca, kronun ve barzo hanzosu magandasının değişen yüzü olarak tanımlanması mümkün, memleketteki çeşit çeşit yurdum insanı modelleri lugatına girmiş ifade. ama imo emosunun varoş versiyonu da denildiğini duydum.

neyse, kendilerine has bunlar. ciddi ciddi diyorum. felsefeleri, tuhaf duruşları, çılgın saç modelleri, imitasyonik şatafatlı giyim tarzları, garip yürüyüşleri, enteresan pozları, dudak uçuklatırken büyüleyip baş döndüren dansları, falan fişman. kimileri bildiğin varoştan, lumpen tayfadan, kimileri ağır abi takılan; bazısı da döşü açık metroseksüel görünümlülerden. ortak tek nokta var galiba, o da kroluk.

ya insanları dış görüşüyle değerlendirmemeye özen göstermeye çok hem de çok çabalıyorum ama, ne demiş şair, bazeeğeğen ne yaparsan yap, olmuyor bazen. bi de, sokakta yolun kenarında bazarda artiz gibi duranına denk geldim mi, o sıradışı saçlar ve anıtsal duruşla bi bütün oluşturan o eşsiz üst baş ve aksesuarlardan gözümü kaçırmaya çalışsam da pek başarılı olamıyorum. tırsıyorum da bu yüzden, halleniyor sanacaklar ve yan basacaz diye bi şeylere. herifler fenomen. çok ciddiyim, taş ve şakşaklama değil. ismayıl aka ya sevgiler.