baris manco – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
2 ocak 1943 yılıda doğmuştur.

türk müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

dünyayı dolaşırken dünyayı bize bizi de dünyaya tanıtmıştır.

ismi gibi barış elçisi olmuştur bilgi ve birikimin doruğunda yaşamış çok sayıda yabancı dili öğrenmiştir.

insanlara bişeyleri anlatmaya çalışmıştır.

barış manço, 1999 yılında 31 ocak'ı 1 şubat'a bağlayan gece geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata veda etmiştir.

geride bizlere unutulmayacak eserler ve öğütler bırakmıştır.
7 den 77 ye adlı program ile adam olucak çocukları belirleyen japonların en az türkler kadar sevdiği sanatçı dediğin böyle olur diye gösterilecek sayılı örnek insanlardan olan ölümün ardından geçen onca yıla rağmen hala saygıyla ve iyi niyetle anılan kadıköy modayı türk halkına tanıtan çocuklara ıspanak süt 2lisini sevdirmek için çalışıp çabalayan özlenen sevilen santaçı!!!!!
sanırım japonya'da telefon kartlarının arkasında dahi resimleri vardı kendisinin,bir çok şarkısınıda japonca türkçe karışık seslendirmiştir aynı ülkede..bir çok parçası cover şeklinde hala seslendirilmekte..(u: teoman,unutamadım)
doğumgünüme çok yakın bir tarihte vefaat etmiş olduğundan o sıralar bunalıma girdiğim adam gibi adam. ölümünün arkasından magazin basınını eşi lale manço oldukça meşgul etmiştir. şarkıları hala dinlenmekte ve sevilmektedir. ölmemesi gerektiği halde ölen insanlardan..

türkiye'ye uzun saçlı adamların da iyi olduğunu öğretmiştir.
an itibari ile dinlemekte olduğum yüce kişilerden biridir (u: başlığı burada görünce şaşırmadım değil), söylediği şarkılar insanın ruhuna hitap edecek cinsten duyguludurlar, misal bir sakız hanımla mahur bey, ulan sanki dedem öldü, ölen sakız hanım la mahur bey, tanımam etmem, ağlicam lan barış manço, naptın sen, böyle de bir insan işte barış manço, mekanı cennete olsun, değişik bir adamdı, keşke herkes barış manço nun alla beni pulla beni sindeki gibi sevse sevdiğini, bir de bunun arkadaşım eşşek i vardır pek meşhur, burdan bütün eşşeklere gelsin