besiktas – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
"beşiktaşım hayat sensin, dünyam sensin, herşey sensin, gelecekse tüm acılar biz hazırız senden gelsin, bu sevdadan vaz geçersek, allah belamızı versin"

basarinin sadece sampiyonluklar ve kupalardan ibaret olmadigini, taraftarligin bir hayat bicimi oldugunu vede siyahla beyazin anlamini bize ogreten kendimi bildigimden beri destekledigim ve sonsuza kadar destekliyecegim yegane takim..
100. yılında (2002 -2003 sezonu) yalnızca diyarbakırspor a yenilerek 2. kez namağlup olarak şampiyon olan ilk türk takımı olma ünvanını kaçırmış olan kulübümüz. namağlup şampiyonluk 1991 - 1992 sezonunda metin ali feyyaz döneminde yaşanmıştır. http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=3334&xl=tarihce&l=h

. ılk lerin takımı olmayı her daim başarmış; başaracak olan gönüllerin şampiyonu, taraftarının gözbebeği, türkiye’ yi milli takım düzeyinde temsil ettiği için ambleminde ay ve yıldız barındıran yegane kulup. daha fazlası için http://tr.wikipedia.org/wiki/beikta_jimnastik_kulb)

ayrıca (bkz:büyük beşiktaş taraftarı)
son 2 sezon da fahri tatan - tayfun korkut - ali güneş - mustafa doğan - marcio nobre gibi fenerbahçe topçularını transfer etmiş takım. bu felsefeye uygun hareket amacıyla bu sene de kadroya rüştü reçber ve mehmet yozgatlı dahil edilmiştir.