brt – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
tsk ile bu ara kavgalı olan kktc devlet televizyonu... kavgaya sebep brt'nin anlamsız yayınları,türk askerinin adadaki varlığını anlamsızlaştırmak... bir belgesel bu türk-rum ortak yapımı türk askerine hakaret içeriyor...
bayrak(-tar) radyo televizyon

kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinde 1963 yıllarda hücrelerin en üst beyini olan bayraktar hücresi tarafından kurulan radyo ve televizyon kanalı, (u: 1963'te radyo yayını ile başladı)

devlet kanalı dır. yayın sistemi kıbrıs'da bulunan özel kanallardan daha dikkatli ve özenerek yapılır. bünyesinde cnbc veya cnn den daha fazla çalışan bulundurur. (u: personel) (u: memur)

kanal üst yöneticilerinin a.b.d'de ki bir konferans da iken asansörde tanımadıkları bir kişi tarafından ne yaptığınızı biliyoruz, hepsinin hesabını vereceksiniz. demesi üzerine korsan ve lisanssız flim yayınlamayan televizyon kanalıdır. (u: uyduya çıkmadan önce de )

ayrıca bakınız: http://tr.wikipedia.org/wiki/bayrak_radyo_televizyon_kurumu
logosu için yarışma başlatmış,ödülü olarakda aklımda kalan mebla 1 milyar idi..akabinde bir çok başarılı tasarım arasında en ruhsuz olanı seçebilmiş olan kktc kanalı..