kktc'nin devlet kanalı olmasına rağmen klipleri bile başka kanallardan araklayan kanalcık..
tsk ile bu ara kavgalı olan kktc devlet televizyonu... kavgaya sebep brt'nin anlamsız yayınları,türk askerinin adadaki varlığını anlamsızlaştırmak... bir belgesel bu türk-rum ortak yapımı türk askerine hakaret içeriyor...
bayrak(-tar) radyo televizyon

kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinde 1963 yıllarda hücrelerin en üst beyini olan bayraktar hücresi tarafından kurulan radyo ve televizyon kanalı, (u: 1963'te radyo yayını ile başladı)

devlet kanalı dır. yayın sistemi kıbrıs'da bulunan özel kanallardan daha dikkatli ve özenerek yapılır. bünyesinde cnbc veya cnn den daha fazla çalışan bulundurur. (u: personel) (u: memur)

kanal üst yöneticilerinin a.b.d'de ki bir konferans da iken asansörde tanımadıkları bir kişi tarafından ne yaptığınızı biliyoruz, hepsinin hesabını vereceksiniz. demesi üzerine korsan ve lisanssız flim yayınlamayan televizyon kanalıdır. (u: uyduya çıkmadan önce de )

ayrıca bakınız: http://tr.wikipedia.org/wiki/bayrak_radyo_televizyon_kurumu
logosu için yarışma başlatmış,ödülü olarakda aklımda kalan mebla 1 milyar idi..akabinde bir çok başarılı tasarım arasında en ruhsuz olanı seçebilmiş olan kktc kanalı..