bulent tahiroglu – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
hukuk fakültesi roma hukuku dersi öğreticisi.dersleri genelde 100 kişiyle baslayıp 5 kişiyle bitmektedir.ders anında 'siz hiç haliçte yüzdünüz mü? , siz hiç çelik kasa gördünüz mü? , siz hiç tavuk gördünüz mü? ,diyerek öğrencinin aklını basından alan kişidir.3 saat boyunca celik kasanın calısma seklini anlatarak bizi bizden almıstır.ders kitaplarının birine kendi resmini koymustur.karizmatiktir.gecen senenin iktisat sınavına gözetmen olarak girip,sınavımı bitirdiğinde beni de gözetmen yapan insandır.severiz,sayarız.
(bkz:bulent tahirus)

ayrica; 4 sene once sinav bitiminde kagidimin sonuna "soli deo gloria" "baki ancak allahtir" yazdigim icin butunleme zamani odasina cagirip agzima sican insandir kendisi.

bir efsaneye gore "degil malatyali, romali bile olsan bu dersten gecemezsin" lafini soylemis efsanevi kisiliktir.
derslerin birinde;talihsiz bir öğrenci soru sorma gafletinde bulunmuştur.

öğrenci: hocam sınavda test mi sorcaksınız? yoksa klasik ve ya boşluk doldurma mı olacak?

bulent tahirus: öyle olsa ne farkeder!! öyle olsa ne farkeder? sanki test olsa başka klasik olsa başkamı çalışacaksın!! zaten sen bu soruyla kesin kaldın bu dersten.
öğrenci olduumuz yıllarda kahve falınıza bakalım diyen öğrenciye kızım bira falı yok mu fal bakılacaksa bira olmalı diyen kıymetli hocamızdır..
profesör değilde karanlık işler çeviren sabıkalı adamlar gibi konuşan romacı. okulun en kral hocaalarındandır kişisel olarak garezim olmasına rağmen
ders anlatırken bi anda size hic tır carptımı gibi bi soru soran milletin yırtılacı gulmesine bozulan borsa benzeri hoca ...
ders anlatırken bi anda, türkiyede karşıdan karşıya geçmenin bir milli spor olduğunu anlatan roma hukuku hocası..