deli kadir – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
fikirleriyle zerre kadar benzeşmeme (u: oha zerre biraz abarttım ama aynı görüşte değilim işte) rağmen, uyuşmadığım fikirleri anlatırken bir başka pencere açabilen yazardır.yani abveabanevelasssfae gibi olmayan çünkü bazı yazarlar gerçekten ne dediğini kendide bilmiyor bişeyi anlatıyor ama yazdığına kendide inanmıyor, laf olsun entryim dolsun hesabı yazı yazmayan 1,nesil yazardır.

ilave üstteki benzeşmede bir me daha var benzeşmememe rağmen yani
mouseyi sol framede ki bi baslıgın üzerine götürdüğünüz zaman ufak bir kutucuk cıkıyor.bu kutucukta baslık kac kere okunmus,kac kere yazılmıs,ilk kim yazmıs son kim yazmıs belli oluyor.işte orada son yazan kişi deli kadir ise,daha bir şevkle giriyorum başlığa.
eski kız arkadaşımın sözlüğü araştırıp seni buldum! sen deli kadir'sin değil mi diye geldiği yazardır.kendisi olmadığımı açıklamam içinde yarım saat harcasamda pek sevdiğim bir yazardır...(u: sımayl)
kan filminin baş rol oyuncusu kadir inanırın filimdeki lakabıdır... filmin başında kahramanımız parasızlıktan hastahaneye kan yetiştiremediği için elindeki serumu 'çatttaa' diye duvara fırtlatmasından olsa gerek ki filmin adıda kandır.

kahraman deli filmde tavuk keser gibi düşmanlarını harcamakta, cinayetin ardındanda itina ile ellerini yıkamaktadır. tabi ellerini yıkarken dahi haşin bakışlarını çeşmeye ,ellerine,suya fırlatmaktadır... temiz iş yaptım intibası vermek olsa gerek buda. çünkü karaman deli kadir sürekli zengin ama kötü insanları öldürmekte adete bir pisliği dünyadan temizlemektedir. temizlerkende ellerine bulaşan pisliği suyla ayrıştırmakta.bu tip canlılar yani beyaz atkı takıp, millete bağırıp çağırarak ona buna saldıran cinsler o dönemin gençliğine hatta bugun bile bazı keko bozması ,ilginç tiplere idol olmuştur. arkadan kuşaklı pardesüler ,tespihler falanlar filanlar. bugunun polat alemdarlarının temelleri sayılırayrıca ydusözlüktede bir yazardır. numuneialem farklı pencere açıyor filan demiş .şimdi yanlış anlaşılmasın ama farklı görüşleri savunamayan ,yada savunmaya çalışıp da zırvalayan tiplerin olduğu bi yerde abdurrahman çelebi olarak görmüş bu arkadaşı zannedersem... çünkü farklı bişe dediği yok ki penceresi olsunda açssın. neyse, bende verdim kendisine çelebi ünvanını. bundan sonra deli değil çelebi kadirdir.
kendisinin hayvan yada bitki değilde insan olduğunu özellikle vurgulayan ydusözlük yazarıdır. özelliklede hayvan üzerinde durmuştur.parmaklarını kullanarak yazı ile kendini ifade edebilme yetisi malumunuz insana has bişeydir. bir aralar 'bingo' diye harika köpek vardır onu saymassak pençeyle ,patiyle, yüzgeçle bu yazma işinin olmayacağı herkesin aklında iken yazarın nedense 'insanım' diye kedini özellikle vurgulaması vardır hayret vericir! sözlükte yazıyorsan elbette ki insansın bu bir karinedir. aksini savunan olamaz,olsa dahi bu türk ceza kanunun 125, maddesi uyarınca bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. hayvanlık kompkleksi mi var acaba !bunları yazıyorum çünkü ,kendimde bi utanç hissettim. yoksa farkında olmadan yazarın kalbinimi kırdım .. yeryüzündeki diğer canlılara hükmeden insanoğlu türüne ait yazarmış... eğer bi kabalık yaptık ise maruz görüle.daha önce efenim entrinin başında 'deli kadir' in ne olduğu tanımlanmıştır. yoksa kimseye sen bu tanıma giriyorsun denmemiştir. aynı isimde birde yazar olduğu ve bu yazılanlardan alınmaması için en alta yazarla ilgili görüşler belirtilmiştir. sıradan, bayağı hiçte ilgi çekici olmayan yazılar yazdığı söylenmek yerine bir başka yazarın yazdığı 'pencere açıyor' ifadesi eleştirilmiştir.yazar bunlarla alınmakla kalmamış, 'deli kadir' ibaresini tutmuş, yok yılmaz güney vardı ,asıl en başta o sayılır falan filan gibi zırvalıyor dediğimizi yazar grubuna dahil olmmaya çalışırcasına bişiler anlatmaya çalışmıştır. demek polat alemdar kadir inanıra değilde yılmaz güneye özeniyor. vay be! buda gelecekti demek başımıza. ancak yılmaz güneyin sol görüşüne karşı kadir inanır ve polat alemdar gibi kişilerde ki muhafazakar hatta milliyeti yapıyı filanda gözden kaçırmış sanırım . ikisindeki fark yılmaz güney daha çok aman ya ikisininde...neyse

eğer sürçü lisan etti isek affola.

iş bu entiride hiç bir hakaret içeren ifade yoktur. zaten hakaretin nasıl bişey olduğunu yukarıda anlattık. md 125...bi konuya daha açıkıl getirelim bari bukadar açıklmaa yapıyoruz. bu sürü işi nereden çıkmış yada sürü piskolojisi filan valla doğrusu şaşırmakla kalmıyorum 'noluyo lan' demekteyim. yani sanki bugun 23 nisan oha filan oluyor insan. ne sürüsü,kimin sürüsü. kurt mu daldı sürüne, dağdaki çobanın oyunumu istiyorsun. afferin sanageçenlerde sağolsun bir dostum yarılmama sebep olacak bi karikatür göndermiş. karikatürü şöylekine; sürü halinde koyunlar otlamaktadır. içlerinden bir dikilmiş arkadaşlar artık ben bu sürü piskolojisine uymayacağım diyor ardından diğer baloncuklarda da 'bende' 'bende' 'bende'... sürüsünü atını, itini zkeyimde sürü nereden aklına gelmiş doğrusu pes... yazara çelebi üncenı vermiştm. bu çelebi mehmedlere hüsamettin çelebilere ,abdurrahman çelebilere ait lakabını haketmediğini bu yazdıklarından sonra kannaat getirdiğim için alıyorum kendisin başkan yardımcılığı görevinden bundan sonra . yine sizin deli kadirinizdir.-kimsin lan sen!!

-nndeli kadir üleyynn

-tamamayrıca eğer anlatamadıysam tam olarak yada bi eksiğimiz var ise kendisini misafir telakki edip izmitte gezdirme zerafetinide gösterebiliriz. efenim olurda gelirseniz izmite. sizi en güzel şekilde ağırlayıp izmitin tarihi turistik yerlerini hepbirlikte gezmek hemde gezerken böyle siktiri boktan diye tabir edilen mevzular üzerinde tartışmak bizim için bir onurdur.(u: bize bişiler anlatmaya çalışıyor)