yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 8 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • din istismari

  ülkemizde müslümanlık üzerinden gidilen bir yoldur.istirmar kelimesinin yanlış-olumsuz-kötü kullanma oldugunu bildiğimizden,müslümanlık istismarı olarak değiştirilebilir.günün her anında her tarafta görülebilir bu istismar ve bu sebeple kurunun yanında yanar yaş,doğanın kanunu yerine gelir.en basit konusu türbandır.aslında zararsız olan ve elinden eğitim hakkı alının bazı türbanlı arkadaşlarımız,zamanında 'imam hatipler arka bahçemizdir','şeriat gelecek cumhuriyet bitecek' vs gibi sözleri söyleyenler yüzünden hala zor durumdadırlar.başka bir örnek vermek gerekirse bu istismara,müslümanlıgın arkasına saklanıp,gizli köşelerde orospuculuk oynayan cok dişi görülmüştür,ve sayıları azımsanmayacak kadardır kıbrısta bile.türbanını ucakta takan,ailesi havaalanında bekliyor diye,ve daha niceleri.erkelerde ise bu ollay namus bekciliğinde kendini gösterebilir.mahallenin ağır abisi,elinde tespihi,ağzından düşmeyen inşallah lafı,ve haftada bir ziyaret ettiği genel ev kadını.sorsan,başı açıkların hepsi günahkar,makyajlı bir kadın orospudur ve bunlar cehennemliktir.ama kendisi,en az cinsel sapıklar kadar müslümandır kendince.


  akp'den bile örnek verebilirsiniz.türban yasagı dediler,kaldıracağız dediler,neredeler?eğr gerçekten düşünüyorlarsa,türbanlı kızlarını,kardeşlerini,vatandaşlarını,neden karşısına cıkan engellere ragmen yerinde sayıyor,ses cıkaramıyor.koltuk tatlı gelmiştir cünkü.


  edit: nasıl unuturum deniz fenerini...
  cahil insanları bir arada tutabilmek için ağızlarını, gözleini kapatıp, kulaklarına tatlı sözler ısıldayarak isediğini yaptırma çabasıdır. olumlu sonuç verdiği anlık gaza getirişler sıkça gözlemlenmiştir. hangi birini sayayım? kaynağı korkudur. düşünebilen insanlara etki etmez. zaten din de sen düşünme diye var.


  embesiller ordusu yaratmak için müitlerinin gayet hakkettiği yöntem. niceleri sömürdü, niceleri sömürecek iki kuruş zekası olmayan zavallıları.


  tc de birbirlerinin sırtlarını yıllardır sıvazlayan, dış destekli kocaman sermaye boklarının ve tarikatların(u: ya da tarikatımsı diyelim ki karışıklık olmasın) çok güzel becerdiği bir eylemdir. bilmem ki ne yapsın, ne etsin kafası dinden, imandan olduğu kadar 'sağ'dan, 'sol'dan da dogma larla doldurulmuş; her türlü baskıya(u: sosyal olsun, ekonomik olsun) maruz kalmış yurdum insanı bu 'tahakküm' karşısında!? ben cevap bulamamaktayım. bulanlara da ne diyim, çok yaşasınlar.
  dinin kişisel çıkarlar için kullanılmasıdır


  papa nın paralanabilmek için cennetin anahtarı nı satması din istismarıdır


  ya da hayatta namaz kılmayan birinin sırf namaz kılanların arasında kendini dindar gösterip oradan nemalanmak için uyduruktan namaz kılması mesela din istismarıdır


  vs vs


  bu tarz insanlara islam dininde münafık denilir ve haklarında pek de hoş olmayan ayetler vardır, çünkü yaptıkları adilikten başka bişey değildir