dindarligini gizleyen ezik musluman – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
müslümanlıkta yapılan ibadet ulu orta yüzeye çıkarılmaz . namaz kılmaya gidilirken , ben namaz kılmaya gidiyorum denmez , denmemelidir.

edit : yazarın açtığı başlık son derece yerindedir , ezik sıfatını ilk defa yerinde kullandığını düşünüyorum(u: şahsi fikirler) . esas dinin bu kadar korkulan ve utanılan bir muhasebe haline getirilmesi utanılması gereken birşeydir .
bu anlayışa sahip her bir türk insanını, yaşadıkları toprakların cumhuriyet öncesindeki halleriyle buluşturmanın, onlara o acıları çektirmenin bir yolu olmalı ama... yok malesef

dinin hayatımdaki yerinin kimseyi ilgilendirmediği gibi yaşadığım dinsizliğin imanı da kimseyi ilgilendirmez
sadece müslümanlıgı mı?hayır.hristiyan olan da veya baska bir dine baglı yasayanda dindardır.dindar olan bir kişinin bu konuda utanmayacagı içinde bunu gizleyeceğini düsnümemekteyim.
başlıktaki dindar yerine dinci ifadesi konulsaymış on numara olacakmış dediğim başlıktır. çünkü bence artık gizlenen şey dinciliktir.(u: dindar görünümlerin altında artık gittikçe artan dincilik vardır) dindar olan bir insan zaten kendi halinde yaşıyor, yaşatıyordur dinini. lafını etmez, dillendirmez, referansım kuran ı kerim dir demez, kendi dininden olmayan ya da inançsız olan kimselerin de dinine ne de inançsızlığına ve bu bireylere taciz etme derecesinde karışmaz; beş on yaşındaki kız çocuğunun başını kapatmaz, kadına doğurganlığıyla değil bir insan olarak saygı duyar(u: bu pek olmadı sanki) ve mahremdir mahrem diyip örtüp eve kapatmaz, cinsel acizlik ve ezikliğini kadına yamamaz,... konuyu dağıtmadan devam etmek gerekirse bence sanki gizlenen, kimilerinin içinde sakladığı dinciliktir. ayrıca dini maddi manevi prim yapmak için, 'benim tanrım doğru ve tek, buna inan, inanmazsan şusun, busun, de get, pis, kaka' diyen bu örümcek kafalı ve gerici insanlar hep buralarda mıydı da biz mi kördük. ya da gizleniyorlar mıydı da saklandıkları yerden çıktılar. merak işte.(u: biraz da tecahülüarif)(u: swh)