elektirikli battaniye – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
elektirikli sandalyeye alternatifler gibi anlaşılan battaniyedir. sanki idam cezasından önce mahkum ıslatılır sonra üstüne elektirikli battaniye atılır ve cazurucuzurcızzdır.

elektirikle ısıtılan battaniyelerde ise kışın hatunun sıcak vucuduna sarılıyormuş gibi sıcacık battaniyeye sarılır iki saat yatağın içi ısınsın diye üşünmez.tabi gece açık unutulupta ,uykuda işenilirse cazurcuzzzdur
seneye almaya düşündüğüm ama fişini çekmeden uyuyup kalırsam közlenmekten korktuğum soğuk kış gecelerinde uyumak için mutlaka olması gereken icattır.
100 yılın icatlarındandır. yatağa girmeden bir müddet önce açarsınız sıcak konumda kendisi çalışır size yatağı hazırlayan bir partner gibi yatağın içini sıcacık yapar. daha sonra kaptırsınız ve yatağın içine girersiniz içi alev gibi olmuş yatak buz gibi odada iliklerinize işler ve size sabaha kadar üşümeden güzel bir uyku çekmenizi sağlar.(u: iyiki varsın elektrikli battaniye)
100 yılın icadı olmasına rağmen pek güven vermeyen bir alettir. bugüne kadar birçok ölümlü kazaya neden olmuş alettir...
elimde bulunan elektirik-elektronik aletlerin baş tacıdır.(u: canım benim)(u: sen olmasan napardım bu kış günlerinde:d) yattıktan sonra biraz daha ısınsın diye beklerken uyunup kalındığı taktirde uyandığınızda sizi ter içinde bırakan, berket versin ki sizi bu ter yüzünden çarpmayan materyaldir.
olasi tehlikeleri azaltmak amaci ile düsündügüm yöntem uzunca bir süredir mutlu ve sıcak bir sekilde uyumami sagliyor: (u: daha önceden düsünüldügüne eminim)

yatmadan 25-30dk önce, fiş takılır, yataga gidince fiş çıkarılır. 20dk kadar sıcak kalır, o sürede de uykunuz gelir, gelsin yani, sonra da uyursunuz.