ilk olarak 1980 li yıllarda dc de ortaya çıkmış ilk başta dc sound olarak geçmiş daha sonra emotional hardcore dan türeyerek,emo,emocore,screamo çeşitlerini almış 1990 lı yıllarda oluşumunu tamamlamış müzik türüdür.türkiyede yeni yeni bilinmeye başlanmış olduğundan gerek,dejenere edilmek isteniyor.çok da dalga konusu olur bu müzik türü fakat kaykayların üzerinde bir gözü yana yatmış saçlarından görünmeyen,ipod larından muzik lerini dinliyen kişilerdir. ayrıca ingilizce hocanın deyimiyle emo boy yani ben oluyorum. (u: vallah koca okulda başka görmedim varsa msj atsınlar hatta) kendi listemden başlıca örnek verebileceğim gruplar:

30 seconds to mars,36 crazyfits,a heartwell ending,a new found glory,a static lullaby,alexisonfire,alkaline trio,all time we low,armor for sleep,atryu,bleed the dream,bless the fall,dead poetic,dear whoever,drop dead gorgeous,emery,escape the fate,finch,four letter lie, from first to last,drom autmn to ashes,funeral for a friend,glassjaw,halifax,hawthorne heights,head automatica,hopesfall,moneen,my chemical romance,panic!at the disco,reggie and the full efects,roses are red,senses fail,silverstein,saosin,story of the year,sunnyday real estate,takingback sunday,the early november,the juliana theory,the used,thuesday,underoath,with broken wings,yesterdays rising
alıntıdır

emo, kısaca amerikan arabesk müziği olarak tanımlanabilir. i. körfez savaşında orta doğuda görev almış amerikan askerleri ülkelerine dönüşte bu akımın tohumlarını ekmiştir. emo dinleyen insanlara emo kid yada halk dilinde zibidi denmektedir.

emo kid belirtileri

ense kökünde kaşıntı

kalp kırıklığı, aşırı bunalım, üzüntü (emo kid'ler tarafından (/3 şeklinde tasvir edilmiştir)

Çevresindeki yüzlerce insanı yalnız olduğuna inandırma çabası.

saçın ön tarafının bilinmeyen güçler tarafından yok edilmesi.

göz altına çekilen siyah kalem. (emo kid'ler tarafından kutsal sayılır)

bunalım sarkılar dinleyerek kendisini odasına kapatır.

zamanla fotoğraf çekmeyi çok sever bir hale gelir. (özellikle tepeden asağıya kadar tüm vucüdunu çekmek emolar içn kutsaldır)

bilekte inceden kesik izlerine rastlanır.

bilumum çekmecelerden, defterlerin arasında çıkıveren kolpa depresyon şiirleri.

homoseksüaliteye yakınsayan narin davranışlar.

pötikareli vans ayakkabılar. (converse de olabilir.)

garip açılardan verilen garip pozlar

saçlarını anime manga gibi yapar

2 günde bir ağlar

sıpalık,zibidilik

emo kidleri topluma yeniden kazandırma süreci

emo kid'ler için bugüne kadar işe yaradığı saptanmış tek tedavi islak odunla sabahtan akşama kadar dövme tekniği olarak da bilinen iosakdt tekniğidir. işık almayan bir odaya kapatılan genç, sabahtan akşama kadar, bir gün ünceden suya yatırılmış odunla dövülür. tedavi sürecinin sonunda başarı oranı düşük olmakla birlikte, gencimiz yağız bir delikanlı olarak hayatını sürdürebilir.

türkiyede emo kidler

ısminden de anlaşılacağı üzere küçük emrah türkiye'de emo akımının öncüsüdür, koşma yetisine sahip ilk ve tek emo olarakta bilinir. ılk emoluk belirtileri küçük yaşta annesini bir adamla basmasıyla ortaya çıkmıştır, 90ların sonuna doğru pop müziğine merak sarması ve kötü dans etmesi gerekçeleriyle emoluktan aforoz edilerek yerini ılhan mansıza bırakmıştır.ılhan mansız futbol oynayarak emoların adını yükseltiştir.ama japon kızları için japonyaya gidince yerini nihat doğan'a bırakmıştır.

alıntı
atatürkün istikbal göklerdedir sözü gereği resimleri uydudan çekilmiş gibidir(u: neden hep yukarı bakarlar anlamam)
ajkum derler bu tipler mihihihi diye gülerler fıstık atılmamalı beslenmemelidir tek gözleri gözükür, enseden tutularak işaret parmagınıza dogru cekerseniz bu canlıları multi kill sesini hissedersiniz.
kendileri hakkında söyleyecek bir şey bulamıyor olmaktan müzdarip ancak kıskançlıktan dolayı her ortamda eleştiriyor olmaktan mutluluk duyduğum kişilikler.