erkin koray – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
erkin korayı tanıtmaya gerek yok,çünkü tanımayan insan yok.yılların tecrubesi.yılların sanatçısı.yılların müzik hizmetkarı.

gençlerin rock müziğine başlarken ilk dinlediği kişi.

bir kült,başyapıt,temel yapı taşı.

utan sözlük utan.

bu emektarın adını bir kere bile anmamışsın.
kendisi hakkında sahip oldugum düşünceleri ve kendisine duydugum saygıyı adının mhp ile anılmasından sonra kaybeden,benim için sadece bir şarkıcı olan yurdum insanıdır.

edit:sebebi mhpli olması değil,dönek olmasıdır...
sırf tc deki eğitim sistemini beğenmediği için ve dahası protesto ettiği için kızını okula göndermeyip evinde kendisinin yetiştirdiğini duyunca afallamış ve o kızın yerinde olmak için neler vermezdim diye düşünmüştüm. zira malumunuz tc deki eğitim sisteminin dayattığı sözüm ona ahlak ve resmi ideolojinin arkasındakileri biraz daha büyüyüp de görünce, farkedince insan büyük bir travma yaşıyor. özetle, harika bir baba olsa gerektir kendisi.

vidit: deli kadir in an itibariyle dürtmesi üzerine, erkin koray ın bir bilmem kaç yıl önce bir yudum insan programına konuk olduğunda kızını okula göndermediği için büyük bir pişmanlık yaşadığını belirttiğini duyunca büyük bir hayalkırıkığı içinde debelenmeye başlamışımdır. yani neymiş, harika bir baba değilmiş ya da oyunu kurallarına göre oynamışmış çıktığı programda ben ettim siz etmeyin, gönderin çocuklarınızı okula diyerek. (u: sahi, askerlikten soğutmak var, peki tc deki eğitim sisteminden soğutmak gibi bir suç var mıdır ki)