fd – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
harfli not sisteminde 0.5e denk gelen nottur. (u: bi bok biliyor ama yetersiz)(u: sen biliyorsun ama biraz daha hadi gayret) bir rivayete göre genel not ortalamasina dahil edilen bu sebepten dolayı ff mi yoksa fd mi daha iyidir sorusunu sorduran lanet not.
ortalamaya dahil edilmesinden dolayı aynı dersi tekrar verdiklerinde dd alırsan geçemeyeceğin nottur, en az dc almak gerekir. öğrencinin kabusudur, kopyayla yakalandığında ya da hocaya kıl gittiğinde verilir.
ogrenciye etik olmayacagi icin kufur edemeyen hocalarin kendilerini desarj etme notudur cok pistir ortalamaya katilir bu nedenle ffden daha tehlikelidir. ogrenci becermenin en kisa yollusudur. porno filmlerde ogrenincinin hocasina istedigini vermesine neden olmus nottur.(u: muhahaha)
iyi ahlak, efendilik, saygılı olmak vb hoş davranışları bize aşılamayı amaçlayan öğretim görevlileriniinn ahllaksızca efendilikten uzak duraarak saygısızca verdikleri nottur..

uluslararası iişkiler bölümünde bir hocamız, öğrenciye fd veren bir hocayı insafszlıkla suçlamış fekat kendisi dönem sonunda neredeyse snıfın yarısını fd ile bırakmışştır..
yeri geldiğinde bursu öğrencinin bir dönem daha hakkını kullanmasına yarayan ve diğer dönem ff alınan dersten dd alınsa bile ise babalar gibi geçirtebilen not.(u: inanmayan olursa sis şifremi vericem bakın)
mariyandin ile hoca arasında geçen dialog

- hocam nie ilk sene fd verdiniz meslekten soğuttunuz daha ilk yıldan

+ hadi ya tersime denk geldi demekki

- hocam bari ff verseydiniz o daha az dokunurdu

+ tamam bundan sonra ff veririm daha keyifli olur