yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

10 + 18 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
  • gida guvenligi zirvesi

    küresel açlığa çözüm bulmayı amaçlayan zirve romada yapılcaktır.(u: bm gida ve tarım örgütü )tarafından düzenlenen dünya gida güvenliği zirvesi'ne yaklaşık 60 ülke literinin katılması bekleniyor. fao'dun son araştırmasına göre dünyada 1 milyar 2 milyon kişi açlık sorunuyla boğuşuyor.
    birleşmiş milletler gıda ve tarım örgütü(u: fao) önderliğinde, pek ulvi amaçlarla toplanan ama yine hiçbi' gelişim kaydedemeyecek olan zirve. gıda güvenliği bilincinin geliştirilmesi ve yoksul ülkelerin içinde debelendiği açlık, yoksulluk sorunlarının aşılması, tarımsal üretimin ve verimliliğinin artması ile ilişkili diyorlar; kabaca, ekonomik büyüme kaydetmeden gıda güvenliği bilincini yerleştirmek namümkün diyorlar. doğru diyorlar ama pek büyük devletler uçkurlarına sahip çıksalar böyle olmaz idi gibime geliyor. bilmem anlatabildim mi.


    haşa, çok güzel şeylerden bahsediyorlar. alayı anlamlı, idealist ama ben hiçbi' sonuç göremeyince bu tip zirvelerden sonra her şey hala aynı teraneyse saygı duyamıyorum n'apıyım.