gitar – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
telli bir saz. süpersonik enstrüman. ses çıkarma mantığı üstündeki tellerin titreşmesidir. notalar yine üstünde bulunan perdelerle tel boyunu uzatıp kısaltarak ayarlanır. akustik gitar ve elektro gitar olarak bilinen iki ana çeşidi vardır.

yardırarak gelen edit: bas gitar olarak üçüncü bir gitar türünün varlığından söz ediyorlar. scan sweeperlerimiz çalışır durumda. en yakın sürede icad edeceğiz. (u: thanx to gogomania)
10 kisiden 7sinin virtüöz kıvamına geldiklerini sandıran,onları yalnız kaldıklarında bir cesit hayal dünyasına sokan ve gunumuzda amacı disinda belirli ortamlara (sahil-bahce) kız tavlanması icin meze olmus alet.
ayrıca gitar'ın atası mandolindirr unutmadan söylim klasik gitar çalmaya heves ediosanızz benim tavsiyem gerçekten iyi bir bilenden ders almalısınız aksi takdirde yetenekli olsanız bilee sizi köreltebilirler oofff ders almak isteyenler msj atabilirr (ohh bee)
artık her on ki$iden en az 5inin calmayı bildigi ama sadece 100 ki$iden birinin ustası oldugu enstruman . ayrıca benim icin bateriye gecme sebebidir.
gitar, parmakla ya da penayla çalınan aslında sekiz şekline benzeyen yanları iki tarafı oyuk üzerinde ses perdeleri olan uzun saplı ve telli bir çalgıdır. gitarlar genelde altı telli olurlar ve değişik ağaç türlerinden yapılmaktadırlar.