bir alaattinin cinine sahip olunmaması sonucu meydana gelen durum. cinde sart değildir an itibariyle(u: bu lafa hastayım yaw) alınacak bir yılbası milli piyangosu 25*10üzeri6 ytl karsılıgında yapılamayan bayagı bir kısım deişebilir
en ciddi sorundur hakikaten de(u: başlığı açana saygılarımı sunuyorum)

mesela şu an acaip çilekli, kreması yağlı gibi olmayan, keki yumuşacık, tadı muhteşem, içinde çikolata parçaları olan bir pasta istiyorum. oluyor mu? hayır. acı veriyor olmaması.

sonra külçe külçe altın istiyorum, ama sadece seyretmek için, bozdurup harcamak için değil, benim olduklarını bileyim de harcamam yanında yatarım. oluyor mu? hayır. acı veriyor olmaması.

sonra iki kilo vermek istiyorum. ama canım sürekli pasta ya da harika yemekler çekerken oluyor mu? hayır. acı veriyor mu? şiddetli olmasa da o da acı veriyor lan.

ayrıca sevdiceğimin askerliği hemen bitsin, bir mucize olsun da 51. gün salıverseler istiyorum. oluyor mu? hayır. acı veriyor? şiddetle acı veriyor.

öyle bir dünya ki her istediğin olmuyor, bazılarının olması için beklemek gerekiyor, bazılarının olması için emek sarfetmek...