karl heinz feldkamp – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
70küsür yaşındaki teknik direktör

an itibariyle ntvspor da 'galatasaray, pazartesi günü feldkamp kararını açıklamaya hazırlanıyor' başlığıyla ismi bir kez daha geçen alman hoca.

(bkz:kalli)
başımıza gelmesinden şiddetle korkutğum ama kaçınılmaz gibi görünen sonun teknik adı.ama geçmişini hesap edersekte az da olsa ümit bağlanabilcek tecrübede ki teknik adam.
uçakta yüksek irtifada seyrederken tıkalı damarları yüzünden beynine 10 saniye kan gitmemiş,galatasaray'ın başına geçemeden uçakta şehid olmuş merhum teknik traktör(u: gittiolmayanparalar).

(bkz:yalan haber)

(bkz:şehid olmak)
80li yıllarda almanya'da çalıştırdığı bayer uerdingen ile başarıya ulaşmış teknik direktör. galatasaray'a geldiğinde (1992 - 1993) yaptığı ilk iş mustafa yücedağ'ı takımdan atmak oldu. sezon öncesi gazetecilerin "3 5 2 mi 4 4 2 mi ? " sorusuna "sistemi rakamlardan ibaret sananlar gitsinler süpürge satsınlar " cevabını vermişti. sonrası; mâlum.
tahminen dünyadaki en yaşlı 3 teknik direktöründen birisinin olmasından korktuğum futbol duayeni...
galatasaray'in 90'lardaki basarisinin altyapi mimari olarak nitelendirilebilir. derwall ile baslayan alman ekolunun en ust noktasi idi bizim icin. onun mirasini hollman yedi. bir ara besiktas'a gelme dedikodulari cikmisti ama kalbini sebep gostererek gelmedi. cok saygi duydugum bir teknik direktor.