korn – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
rock muzik enstrumanlariyla populer muzik yapan, bir $eylere kar$i ofkeli olup neyden nefret ettikleri net olarak belli olmayan coluk cocuk grubu.. 90'li yillarin ba$inda asker cantalarinin uzerine metallica yazan jenerasyonun yerini korn'cu genclik aldi.

minimum altyapiyla yaptiklari muzikle buyuk sati$ ba$arisi yakalamalari, amerikan kulturunun dunyaya pompaladigi yuzeyselligin ula$tigi ba$ariyi gosterir niteliktedir.

$arki sozlerinde ve bestelerinde hicbir ustunluk olmayan bu grubu paketleyip dunyaya kaktiran plak $irketi patronlarinin altina yeni mercedes'ler aldirarak asi olan genclige ne desek bo$. bu arada sanatmi$, besteymi$ notaymi$ behey.. gecti o devirler.

(bkz:megadeth)

(bkz:iron maiden)
yaratıcı kelime.başınaki "k", "t" ile değiştirildiğinde , yırtılmış,bölünmüş ;"h" ile , boynuz yada korna ;"c" ile ise mısır anlamına gelebir .(u: alakasız)
jonathan davis adlı vocalistleriyle gayet başarılı çalışmalara imza atmış gene vocalistlerinin sesinin inanılmaz oldugunu düşündügüm limp bizkit'i meşhur etmiş, bir ara rekabetleri iyice artmışsada daha sonra limp bizkit'i sollamış olan rock grubu...adidas,hear to stay,freak on aleash, blind,toughtless ve queen of the damned filmide disturbed ile yaptıkları soundtrack forsaken dinlenesi şarkılarıdır..ayrıca mtv metallica ıcon weekend de metallicanın one adlı efsane şarkısını gayet başarılı bi şekilde söylemişlerdir..
40 yaşına gelip altında sokakta kullanılamayacak cinsten 30 tane arabası olan 3 tane havuzlu 10 odalı otel bozması evde yaşayıp halen "acı çekiyorum hayat beni boğuyo lanet olsun populer kültür babam bana tecavüz etti onun acısı halen beni ağlatıyo" diye şarkılar yapan komik nu-metal grubu
hemen düzeltmemiz gerekirse,korn limp bizkit sayesinde değil;limp bizkit korn sayesinde meşhur olmuştur.şöyle ki,bir turne sırasında korn'un vokalisti jonathan davis,jacksonville konserinde o ara geçimini dövmecilikten(u: tattoo) sağlayan fred durst'ün kapısını dövme yaptırmak amacıyla çalar.koluna "korn" yazdırmaktır amacı,fakat heyecandan olsa gerek,fred durst "k" harfinin ortasını biraz şişkin yapar ve yazı,korn'dan çok "horn"a benzer.dövme esnasında gelişen muhabbetle birlikte fred durst;wes borland,john otto ve sam rivers'la birlikte kaydettikleri demoyu dinlemesi için johnatan davis'in deyim yerindeyse başının etini yer.ikna olan davis demoyu dinledikten sonra,şu anda bilinen limp bizkit'e sözleşme teklif eder,ve profesyonel kayıt başlar.
coğu gruba öncü olmuş hep yerinde sayıp kalıplara sıkışıp kalmak yerine deneyselliğe had safhada bulaşmış basında kullandığı distortion wah pedalından tutta davuldaki bir vuruşun eksik çalınmasına kadar herşeyleri taklit edilmiş, eskinin metalikacımısın sorusunu yönlendiren zihniyetin upgrade olduğunu gösterir şu kötü bu boktan siz busunuz diye insanları kategorize etme çabasının boşluğunda manevi tatmin yaşayanlarca çokça eleştirilen grup. sıkıdır korn. en azından eskiden öyleydi. sonra buralar disko oldu felan yaniiiee
16 ya$ındaki özentilerin maharetmi$ gibi dinlemekten övündükleri yapay,yapmacık,populer kültür esiri ve sahte bir müzik gruu..kesinlikle metal müzikle alakaları yoktur
metal müzik yaptıklarını iddia etmeyen grup olsa gerek , veyahut bizler çok kötü tongaya geldik .