madde 301 – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
türk ceza kanunun 301inci maddesi. halk arasında türklüğü aşşağılamak olarak bilinen hedef gösteren maddedir. malum hrant dink bu maddeden yargılanmıştır.
türk ceza kanununun pis kaka bir maddesidir. şöyle ki,

(alinti: madde 301. - 1. türklüğü, cumhuriyeti veya türkiye büyük millet meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

2. türkiye cumhuriyeti hükûmetini, devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

3. türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.

4. eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.)

(kaynak http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html)

döşenmiştir şimdi altına bir ton entry diye atladığım bir başlıktır ayrıca; fakat bilhassa, temel hak ve özgürlükler merkezli bir ton düşünce yazılmış olan türban la ilgili başlıkları delidolu görüp burayı, yani bu başlığı fakir görmek tuhafıma gitti açıkcası. inanç özgürlüğünün savunulduğu kadar düşünce özgürlüğün de savunulması gerekir. siyam ikizi gibilerdir bir yerde, o bakımdan yani.

edit: gördüm gördüm. (bkz:anayasanin 301inci maddesi) ama türbanla ilgili başlıklar kadar cozutmamış buralar