mehmet okur – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
bursanın bağrından kopup, tofaşla tanınan ve daha sonra nba de yürüyüp bize allstar sevincini yaşatan türkiyenin ilk allstar olan basketbolcusu...
cahili cüheylaların sadece zeki mürenle andığı şehrimizin aslında sayısız gururundan biri olan milli basketbolcumuz.nba da şu ana kadar gidenler arasında en iyi başarıyı elde etmiş basketçimiz.
tofaş ın şampiyon olduğu, koraç kupası nı -nasıl oldu ise- elinden kaçırdığı parlak zamanlarının yaşandığı sezonlardan bir yaz döneminde, ailesinin yazlığınında bulunduğu (bkz:erdek)’ te, seneler önce kapanan adını şu an çıkaramadığım, zamanında çevrenin en büyük diskosuna lambur lumbur girmek isteyen 2.10 luk dev adamı, kapıda hoş sürpriz! erdekli şakir beklemektedir.

olaylar gelişir:

e.ş. : hoops kardeşim, sen kimsin!?

m.o : ee.. ben tofaş’ tan mehmet okur!!

e.ş. : öyle mi!? ben de erdekli piskopat şakir!! gel bakiim sen bi şöyle!?

bodyguardlık yapan ve disko ortağı şakir, basketbol ile ilgisi olmadığı için, tofaş dediğinde m. okur’ u, tofaş’ ta çalışan işçi zannetmiştir.!!

neyseki araya giren tanıdık kişiler tarafından olay tatlıya bağlanmış ve okur diskoya alınmıştır.
bugunku liyvanya macında da elinden geleni yapan en profesyonel sporcu turk vatandaslarındandır keskin bilekli uzunumuz.

edit: eurobasket 2007 de hayal kırıklıgı yasatmıs oyuncularımızdan.sanki ruhu alınmıs gibiydi.
milli takımda üzerine sorumluluk almayan-alamayan nba star..adam biraz hırslı olur yaw..adam biraz mücadele eder yaw.. adam biraz içeri zorlar yaw..vesaire vesaire..