oss – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
artık ösys adını alan turkıyedeki eğitim sisteminin ne vaziyette olduğunu anlamamıza yardımcı olan, seçmece sistemi. herkesin korkulu ruyası 3 saatin resmi adı.. bu seneki sınav 17 haziran da yapılacak. herkeşlere kolay gele
bu sene kardeşimin girip beni hertürlü geçip sülaleyi eglendirip güldürmek amaçlı düzenlenmiş bir komplo
üniversite kapısından girmeden önce aşılması gereken en önemli engel.

o olmadan da girilebiliniyo,öğrenci olmak için çok da şart değil.
daha oncede oss ilk sınav oluyordu.bu sinavdan basarili olanlar osys ye girip universiteye alinirdi.ama buyuklerimiz bu sistemi degistirdiler.tek sinavli sisteme gectiler.iste bunun adi oss..
soru kitapcıklarına bile sahip olamayıp onları caldıran kişi-kurumların öğrencilere ve türkiye'nin geleceğine sahip cıkma amaclı yapmıs oldukları organizasyon.

(bkz:okan bayülgen/sınav filmi replikleri)

bu organizasyona ösym tarafından gönderilen bir davetiyeyle iki kere katıldım.sanırım adresimi okulumdan almışlar.organizasyonun ilkinde önümde oturan kız,eminim ki cok iyi bir üniversiteye girmiştir cünkü ta o zaman bile rakibi olarak gördüğü beni ve zamanın lise mezunu delikanlılarını tek bir hareketiyle egale edip,sınavdan-hayattan koparmayı basarmıstır.itiraf etmek gerekirse,o öne dogru eğildiğinde ben yerim sınavı diyip bi kaç saniyede olsa onu izlemeye baslamıstım.ha sınav cıkısı o kız babasının arabasıyla uzaklasırken onunla birlikte gidicek olan koca bi bir yılımada el sallıyordum.