platonik askin yaptirdiklari – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
muhteşem bir sevgili yaratmak... platoniktir sevdiğiniz, yani aşkı yaşayamadığınız kişidir. onunla sadece hayallerinizde birlikte olursunuz ve bu hayallerde o kişi, mükemmeldir, ilişkiniz mükemmeldir. tek bir falso yoktur hayallerdeki aşkta, heyecan olsun diye kavga edilen anlar bile sevgiden olur. platonik aşkta, insan olmayana aşık olur ve olmayan ve asla olmayacak aşkı yaşar. ki eğer ilerde bu platonik aşk, gerçeğe dönüşecek olsa dahi sonu hüsranla biter. çünkü aylarca düşlerinizde yaşadığınız aşkla gerçekte yaşadığınız aşk ve hayallerinizde sevgiliniz olan kişi ile gerçekte sevgiliniz olan kişi birbirini tutmaz. sonu hep hayalkırıklığıdır sadece.
geçen sene bir kıza platonik olarak aşık olmuştum... kızın ismini bilmiyordum. arkadaşla ismini melek koymuştuk. Öyle kaldı. bana yaptrdıklarına gelince bol bol şarkı sözü şiir yazmıştım... onun için yazdığım bir öyküde tirajı oldukça yüksek bir dergide yayımlandı... dağın habeeri yok o ayrı....
çok sevdiğiniz bir yazarla veya sanatçıyla tanışamamak gibidir. tanışıp muhabbet ederseniz onun da insan olduğunu, bir üstünlüğü olmadığını anlayacaksınızdır ve hayalleriniz suya düşecektir.onun için mümkün mertebe platonik aşık olunanla konuşulmaz, biraraya gelinmez ve ortamdan kaçılır. kaçılır ki platonik kalıp mükemmelliği bozulmasın.